Elizabeth Yakalık

Beyzaeren

Merhaba kedimi perşembe günü kısırlaştırdım. Bugun ilk antibiyotik iğnesini oldu. Veteriner Elizabeth yakalığını çıkardı. Takmasına gerek yok dedi ama daha 5 günümüz. Acaba çok erken değil mi?

3 CEVAP

Palyaco

Yakaliklar kedilerin hareket özgürlüğünü ve devamlı yalanmasini engelliyor bu yüzden stres olurlar çıkarması guzel olmus saten 5 gün geçmiş

Gimlihanim

Yakalıklar çok fazla stres yapıyor kedilerde. Gerek yok dediyse veterineriniz takmakta ısrar etmeyin bence. Bir süre daha göz önünde bulundurun kedinizi yeterli olur diye düşünüyorum.

Aliye87

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun. Dikişlerin durumuna bağlı olarak böyle bir inisiyatifte bulunmuş olabilir veterineriniz. Eğer tehlike arz edecek bir durum olmadığı kanısıyla...
Ve evet gerçekten kediyi strese sokan ve bizim dahi görmeye yüreğimizin dayanmadığı bir şey o başlık. Kedi için resmen bir travma, nasıl böyle bir şey akıl edebilmişler bilemiyorum. İlla önleyici bir şey gerekiyorsa ameliyat korsesinden iyisi yok bu konuda.

Estetik dikiş yapılmışsa endişeleneceginiz bir durum yok, yine de durumunu takip edersiniz.🙏