Acil Yardım!

eliffunal

Kedimin kafasında beş altı gün önce kızarıklıklar başladı ve zamanla tüy dökülmesine döndü. Vücuduna baktığımda kafasından başka hiçbir yerde tüy döküntüsü veya kızarıklık görmedim. Veterinere gittiğimizde mantar olmadığını lakin gözlemlememiz gerektiğini söyledi. Crystalin spray kullanıyorum şuan lakin tüy dökülmesi maalesef gittikçe artıyor. Veteriner stres yapmış olabileceğini söyledi. Şuan yapabileceğim bir şey var mı sizce yardımcı olur musunuz

5 CEVAP

Warriorsans

Son zamanlarda mama değişikliği falan yaptınız mı belki alerji yapmıştır. Geçmiş olsun umarım hemen geçer ♥️

eliffunal

@Warriorsans iki hafta önce kısırlaştırıldığı için mystic e geçtik ama dediğim gibi iki hafta oldu acaba etkisi yeni mi oluyor ki :/

Palyaco

Bu mama kaynaklı deyil kedinizde kullandınız kum nedir kokulu ve tozlumu

simbakedi

bana da mama gibi geldi, kedimin taze hindiye alerjisi var. hindi verdigimiz donem ayni bu sekilde gozunun ustunu kasimisti ve kizarmisti. vermeye devam etmedigimiz icin tuy dokulmesi ve kasimaya devam etmeler olmadi. bana bir seye alerjisi var gibi geldi ve yakin zamanda mama degisikligi yaptiginiz icin ona bagliyorum

eliffunal

@simbakedi sanırım dediğiniz gibi mama kaynaklı, en kısa sürede mamayı değiştirip gözlemleyeceğim o halde 🙆 somon ve ton balığı içeren mama daha önce kullanmıştık ama böyle bir sorun yaşamadık