Kedim Exclusion’u Sevmedi :( Mama Sorunsalı, Yardım.

duman_cat_world

Merhaba dostlar😻 Kısa bir süre önce exclusion’a geçiş yaptık. Acana’yla karışık verdiğimde seçicilik yapmadan hepsinin yiyordu. Tamamen Exclusion’a geçtik 3 gün önce ve çok az yiyor. İştahı hiç yok denebilir. Elimle verdiğimde sorunsuz yiyor ancak kendi kendine yemiyor maalesef 🤦‍♀️ Kedim seçici de değildir halbuki. Acana ve N&d’yi iştahla yiyordu, ağır kokusundan dolayı sanırım. Exclusion ağır kokmuyor çünkü. Aklımda Sanabelle vardı, ancak tereddütteyim. Artık Acana’ya da devam edebilmem pek mümkün değil. Sanabelle denemiş olanlara bir sorum var, mama ağır ve yoğun kokuyor muydu? Ya da başka bir tavsiyeniz var mıdır ağır kokan? lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum onu böyle görünce🙏

16 CEVAP

Gimlihanim

Yani acana ve Nd den daha yoğun heralde sadece orijen vardır. Aslında acana dan devam etmek istiyorsanız şu ara fiyatları o kadar da uçuk değil. Biraz indirime gittiler. Alınabilir diye düşünüyorum. En azından yeni bir mamaya karar verene kadar.

Lavinia17

sanabellenin 300-400 gramlik bi paketi var onu alip deneyebilirsiniz 💜

izmirle

Exclusionda yeme ve iade garantisi var memnun kalmadıysanız iade edebilirsiniz

Aliye87

Acana şu sıralar uygun aslında Exclusion'ı iade edebilseniz üstüne az miktar koyup tekrar Acana alabilirsiniz. Tabi fiyat istikrarı yok malum kur dalgalanmalarından dolayı... Uzun vadede yine değiştirmek zorunda kalacaksınız belki. Maddiyat müsait olduğunda mamalar kedilere iyi gelmeyebiliyor, mama iyi gelirken maddiyat zorlayabiliyor. Ne kötü bir kısır döngü!

Umarım imkanlarınız dahilinde aradığınız mamayı bulursunuz. 🙏

Koku olarak acana pasificayı geçen mama var mıdır bilmiyorum bizim ufak kediye pasifica veriyoruz normalde kuru mama yemeyen 13 yaşındaki dede bile gelip onu yemek istiyor o derece bir koku :D banada sanabelle sizin için daha iyi olur gibi geliyor.

Aliye87

N&D Quinoa Skin & Coat' ı pek de iştahlı yemeyen kedimi Orijen Six Fish'e geçirdim. Acana Pacifica'dan daha yoğun bir içeriği olmasına rağmen abartıldığı kadar ağır bir balık kokusu görmedim:) Yaş mamaları da genelde balıklı olduğu için kokuya ordan aşinayız ya da :)

Orijen Six & Fish bile böyle değil yani.

duman_cat_world

Merhaba tekrar😊 Güncellem yapmak istiyorum. Yorumlarınız için teşekkürler. @edadnmzr haklı çıktınız gunden gune daha çok yiyor💕🙏 Geçiş dönemiyle ilgiliydi sanırım. Mama da Exclusion ton balıklı yetişkin. Bize hiiiç de ağır gelmedi kokusu acana ve n&d’den aşinayız kokuya rahatsız olmuyoruz :)

duman_cat_world

@Lavinia17 O paket biraz pahalıya geliyor, riske atmak istemiyorum. Kullananlar varsa yardımcı olabilir mi🙏 Veya başka bir öneriniz var mı?

e234567

ben sanabelle numunesini almıştım. ilk açtığımda geldi yedi birkaç tane ama paketi tamamen açıp koyduğumda gitmiyor bile ve ağır kokusu yok

edadnmzr

Exclusion da bayağı yoğun kokuyor aslında biz de 1 haftadır falan kullanıyoruz. İncelememi hatırlarsınız belki :) hangi aroma almıştınız? Eğer hiç yemiyorsa iade edebiliyorsunuz diye biliyorum ben de. Mama geçişlerinde kediler bazen yemiyor ama sonra alışıyorlar belki öyle bir dönemdir

gulsump

Benim kızım da geçiş zamanında az yiyordu, şu an sorunsuz yiyor. Endişelenmeyin, zamana bırakın :)

Palyaco

5 gün sürüyor duman biraz daha bekle bu mamadan sonra başka yemiyor emin ol Akdeniz besinleri biraz zor alisiyorlar ama en fazla 5 gün sürer sonra iştahlı bir şekilde yer

edadnmzr

Çok sevindim 🥰❤️

duman_cat_world

GÜNCELLEME 2: Gayet iştahla tüketiyoruz uzun vadeli etkileri hakkında bir post açıcam. Değerlendirmemizi bekleyin :) Herkese yorumları için tekrar teşekkür ediyor, iyi akşamlar diliyorum🐾💜

simbakedi

sanabelle küçük pakelerinin yeme garantisi varmış. %10undan azını kullanırsanız iade edebiliyorsunuz. petlebiye tekrar sorup deneyin isterseniz. bu arada bence koku konusunda nd ve acanayı geçecek yoktur :D orijen yani anca o da aynıdır