Kedim Çok Obur :(

wandressun

Merhaba arkadaşlar,
Kedim 5 aylık, çok obur asla doymak bilmiyor, mama kabına ölçülü bir şekilde koyuyoruz her öğün için. Ama ona yetmiyor yine acıkıyor mama kabının etrafında dolanıp bekliyor bu sefer dayanamayıp yine biraz mama koyuyorum :( maması Proplan ve birsürü kötü yorum okudum evet, biliyorum fiyatını hak etmediğini falan.Buradaki önerileri okuyup BritCare mamaya geçmeye çalıştık eski mamasına her gün çok az ekleyerek geçmeye çalıştığım hâlde hemen ishal yaptı bu yüzden mamasını değiştirmeye de korkuyorum. Kilosu normalin üzerine çıkmaya başladı ben bu çocuğa ne yapayıım :(

9 CEVAP

Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de degistiremiyorum kedimin mamasini rahatsizliktan dolayi tekrar eder diye korkudan. Ben de ayni sekilde proplan kullanıyorum ve kedim diğer mamalara oranla çok daha fazla yemek istiyor. Brit care tahilsiz oldugu icin ishal yapiyor diye bir cok yorum okudum. Ondan dolayı belki nd gibi kaliteli bir markanin az tahilli ya da normal bir mamasina gecmeniz sizin icin daha iyi olur. Ben de biraz zaman sonra proplandan baska bir mamaya geçmeyi dusunuyorum.

Aliye87

Merhabalar,
Bahsettiğiniz mamanın tahıl oranı çok yüksek. Bu da kedinin daha fazla yemesine neden olabilir. Tahıllar da bir karbonhidrat deposu olarak kediye hızlı kilo aldırabilir ne yazık ki. Hele de oyun oynamıyor ve hareket etmiyorsa... Brit Care’ın ishal yaptığını çoğu kullanıcı belirtti burda. Geçişi uzun tutmanız ya da probiyotikle desteklemeniz uygun olur, bu sorunu minimuma indirmek için. Kedinizin su içme ve tuvalet durumları nasıl acaba? Bazen şeker hastalığı belirtisi de olabiliyor Allah korusun. Glisemik indeksi yüksek olan mamanız da (Pro plan) bunu tetikler.

wandressun

Su yeteri kadar içtiğini düşünüyorum, kakasının rengi de koyu kahverengi ve poşetle sıkıp bakmıştım ne çok yumuşak ne sert..veterinere de gösterdim normal olduğunu söyledi :( söylediğiniz gibi tahıl oranı yüzünden kilo aldırıyor bu mama sanırım. Size ve yorum yazan herkese çok teşekkürler bu arada💕

Vlad

Günlük ölçeğini bitirdikten sonra mama kabının önünde dönsün dursun vermeyeceksin bu onun sağlığı açısından önemli ama şöyle bir şey var tahıllı mamaları daha çok yiyorlar ve daha çabuk acikiyorlar. Bizimkisinin mamasını sabah 7 8 gibi koyuyorum akşam 7 8 e kadar anca bitiriyor sonra yatmadan bi 25 gram daha koyuyorum gece yolluk niyetine bitirip sabah kapımda nöbet tutuyor :D

Benim kedide geçişlerde ishal oluyor geçiş sürecini daha uzun ve yeni mamayı daha az ekleyerek yapmak lazım ek olarak ara ara haşlanmış ciğer verirseniz ishal olmuyor

wandressun

Haklısınız ama kendini o kadar acındırıyor ki kıyamıyorum :D sanki 1 aydır yemek vermemişim gibi davranıyor :(((
En iyisi düşük tahıllı bir mamaya geçmek, umarım bu sefer ishal yapmaz :,(

wandressun

Henüz 4 aylık ve 2800 gr :(