Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim kuru mamayla yetinemiyor.

furkanpoyraz
furkanpoyraz

627  1. yaşına girmek üzere olan çok iştahlı bir Ankara kedim var,kuru mama olarak şuanda royal canin sterilised kullanıyorum,kuru mamasını yemesinde bi sıkıntısı yok,yemesi gerektiği kadar yiyor fakat mutlaka her gün ev yemeklerinden de yemek istiyor..Sabahları zeytin peynirden,günün geri kalan zamanında tavuktan balığa hatta lahmacuna kadar büyük bir iştahla yiyor...Şuana kadar pro plan,hills,orijen gibi mamaları da kullandım ama değişen birşey yok hep aynı..Sormak istediğim bu şekilde her gün hem ev yemeğinden hem kuru mamadan beslense sorun olur mu ? yoksa ev yemeğini azaltıp kuru mamaya mı yoğunlaşmalı?


14 Cevap

furkanpoyraz
furkanpoyraz

627


düzeltmek istiyorum,2.yaşına girmek üzere


PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106534


kuru mama veya ev yemeğine yoğunlaşmanız konusunda bir şey diyemem ancak kediniz çok kilo alırsa ileride mutlaka diyete başlamanız lazım olacak bence ev yemeği + mama veriyorsanız bile günlük ihtiyacının üzerine çıkmamasına dikkat edin ki kilo sorunları veya yağlanma sorunları yaşamasın.


furkanpoyraz
furkanpoyraz

627


Açıkçası bu kadar yemesine rağmen fazla kilolu olmaması ilginç.Çok hareket ediyor sürekli koşturup oynuyor ve mamasında l-karnitin olması yağ yakmasını hızlandırıyor sanırım.Fazla kilolu olmamasını bunlara bağlıyorum.


ozgur
ozgur

1867


daha büyüdüğü zaman kilo almasına dikkat etmeniz gerekir benim tosunum gibi olabilir :) ben de kilo almıyor diye kesmemiştim sonra kaşla göz arası kilo almaya başladı o yüzden gözünüz üzerinde olsun


zzAr
zzAr

2151


bence sadece kuru mama verin arada ev yemeği de verin az az


Uhrit
Uhrit

754


Ev yemeği yemeye başladıktan bir süre sonra kuru mamadan iyice vazgeçeceklerdir. Bence yavaş yavaş ev yemeğini kesmeye başlayın.


asliinalt
asliinalt

661


ev


asliinalt
asliinalt

661


yemeğini


asliinalt
asliinalt

661


genellikle


asliinalt
asliinalt

661


kullan


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
973 Görüntüleme
14 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor