Kedim Artık Eskisi Kadar Mama Yemiyor Ne Yapmalıyım?

nurokuducu

Önceden çok yiyor diye diyete başlattım aynı mamayı 12 saatte yarım çay bardağı veriyordum. Yaklaşık 1 aydır 24 saatte yarım çay bardağını bitirmiyor. Annem evde yaş mamaya alıştırmış hemen hemen her sabah yaş mama yiyor. Yaş mamadan sonra kuru mama yememeye başladığını düşünüyorum. Tekrardan kuru mamaya nasıl alıştırabilirim?

5 CEVAP

Gimlihanim

Yaş mamayı kısıtlamanız gerekli öncelikle bence. Zaten sonrasında kendiliğinden yer diye düşünüyorum kuru mamayı.

iremsarial

Benim bebeğimde de aynı sorun olmuştu ben çok sevdiği ödül mamalarından biraz alıp kuru mamasinin içine koyuyordum ona göstererek o şekilde tekrar kuru mamaya alistirmistim

Gmz91910

İmkanınız varsa belki farklı bir mamaya geçebilirsiniz tadı farklı gelip belki tekrar yemeye başlar☺️ Benimde kedim az yiyiyor bende yaş mamaya yüklenmiştim sonrasında kendi mamasını yemedi farklı mamalara geçtim ☺️

nurokuducu

Mamalar zamlanıyor diye stoklamıştım baya :( Nisana kadar yetecek maması var, tabi böyle devam ederse Hazirana da yeter Temmuza da..

Sara11

Benim kedide mama yemior bide yeni dogum yapmis , napacagimi bilmiorum, tavuk kaynatdim verdim biraz yedi, sizde deniyin belki sever