Mama Geçişi 5 Aylık

bellaarthi

arkadaşlar kedim şu an 5 aylık ne zaman yavru kedi mamasından yetişkin mamasına geçiş yapmalıyım ve nasıl yapmalıyım

5 CEVAP

Palyaco

En az 10 aylık olana denk yavru mama ile beslenmeli

hilalco

Veterinerimiz bize 1 yaşına kadar yavru kedi maması kullanabiliceğimizi bi sorun olmayacağını söylemişti. Kısırlaştırdıktan sonra kısır mamaya geçebilirsin ama o da kademeli bir şekilde. Kullandığın mamaya ilk gün 1 ölçek kullandığın mama yarım ölçekte yeni mamadan, 3-4 gün sonrada kullandığın mamaya 1 ölçek 1 ölçek şeklinde geçebilirsin daha sonralarda da eski mamayı azaltıp yeni mamayı fazla koyarak geçebilirsin direkt yeni mamayı koymanızı önermem kusabilir ya da ishal benzeri olaylar olabilir. :)

Aliye87

1 yaşını doldurduktan sonra yapabilirsiniz.

bellaarthi

@hilalco @Aliye87 tamamdır teşekkürler🧡

Warriorsans

1 yaşına kadar yavru kedi mamasıyla devam edebilirsiniz. Eğer kilo problemi olursa daha erken de yetişkin mamaya geçiş yapabilirsiniz