Kedinize Yumurta Veriyor Musunuz?

Dobbyko

Merhabalar, kedim ne zaman yumurta yesem benim yumurtamı yemek istiyor. Be hiç vermedim nasıl verileceğini bilmediğim icin. Siz kedinize yumurta veriyor musunuz? Veriyorsanız nasıl veriyorsunuz? Hasladiktan sonra sarısını mı beyazını mı, yoksa bütün olarak mi veriyorsunuz?

11 CEVAP

simbakedi

arada ben sarisini veriyorum, beyazini kendisi yemiyor. baya onun icin de hasliyoruz ayri bir tane hshahdnskshs

Aliye87

Merhabalar,
Herhangi bir zararı olmasın diye 10 günde 1 veriyorum haşlama. Sarısını daha çok seviyor🧡

gulsump

Evet, beyazını ve sarısını iyice ezip veriyorum. Severek tüketiyor.

NorthNight

Ben özellikle vermiyorum ama oğlum yumurta yemekten kurtulmak istediğinde suç ortağı olarak hemen yanında beliriyor🥲
Tabi haşlanmış yumurta omlet falan olursa asla izin vermiyorum sonrası ishal çünkü🤣

izmirle

Çiğ yumurta kedilere zararlıdır . Pişmiş yumurtanın ise kedilere bir zararı yoktur. Haşlanmış yumurtanın sarısı haftada bir kere verilebilir. Tüy sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Aliye87

@Dobbyko tam tersine sarısının zararlı olduğunu okumuştum ben de. İnsanlardaki gibi sarısı kolesterol yapıyormuş. Sarısının doymuş yağ oranı yüksektir.

hannnngggg

çiğ yumurta asla zararlı değildir parazit tedavisi düzenli yapılıyorsa hiç bir sorun olmaz bende yumurta veriyorum arada bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından daha faydalı bıldırcın yumurtası tercih ediyorum haşlıyorum sarısını beyazını ayırmadan ezerek veriyorum çiğ olarakta veriyorum hiç bir problem yaşamadım

hilalco

Veterinerimiz Haşlanmış yumurta sarısını haftada 1 şeklinde verebilirsiniz demişti tüy sağlığı açısından da iyi geldiğini söyledi ben de veriyorum sarısını ezerek

Dobbyko

Bende vermek istiyorum ama bazı yerlerde beyazı zararlı falan yazıyordu korktum o yüzden vermedim hiç

Dobbyko

Herkese çok teşekkür ederim. Ben de vereyim o zaman haşlanmış, ayda bir vermeye başlayayım ilk olarak.

Partilerindostu

Ben evde fazla kaldığında sokak kedilerine veriyorum bayılarak yiyorlar ve gayet iyiler