Tahıllı Et İçeriği Az Mama Önerisi?

Gmz91910

Hem kaliteli hem de içeriğinde tahıl oranı yüksek mama arıyorum.kedim İshal oluyor taze et ürünleri ve içeriğinde biraz et oranı yüksek mamaları yiyemiyor.bu durumu farketmeden önce Britcare ve Sanabelle kullandık şuan felicia kullanıyoruz

16 CEVAP

dogakaradag

sanabelle’in hassas sindirim sistemi için olanını denediniz mi peki? belki o versiyonu iyi gelir

Poncimin

Önerilere ek olarak Happy Cat de bakabilirsiniz. Almanya üretimi bir marka. Minkas yazan mama serisi biraz daha alt segment kalıyor ama diğer yeni paket tasarımlı mama serisi fena değil. Hatta hassas mide ve bağırsak sistemi için özel olarak formüle edilmiş ördekli maması vardı. Happy Cat Sensitive Stomach & Intestines Hassas Sindirim Kedi Maması diye geçiyor. Ko la y ma ma sitesinde 1,3 kg 143 TL olarak satışta. Et içeriği birkaç maması hariç genellikle protein ve un şeklinde. Tahıllı bir mama ama gluten içermiyor olması iyi. Bahsettiğim mamasının içeriği bu şekilde:

Ördek proteini* (%24), pirinç (%15), pirinç unu (%15), et unu, pirinç proteini*, hayvansal yağ (kümes hayvanları dahil), patates gevreği, ayçiçek yağı (%2,4), lignoselüloz, hidrolize karaciğer , hidrolize balık*, pancar küspesi* (şekeri alınmış), kanola yağı (%0,6), mısır, elma posası* (%0,4), potasyum klorür, maya*, sodyum klorür, deniz yosunu*, keten tohumu (%0,16), hindiba tozu ( %0,15 = %0,1 inülin), yucca schidigera* (%0,1), maya* (özüt, %0,02 = %0,0032 MOS), devedikeni, enginar, karahindiba, zencefil, huş ağacı, ısırgan otu, papatya (%0,013), kişniş, biberiye, adaçayı, meyan kökü (%0,013), kekik (Kuru otlar, toplam: %0,16)

*kurutulmuş

Gmz91910

Sanabelle sensitive kuzulu kullanıyorduk🙄 proplanı diğer kedim için kullanıyoruz malesef geçtiğimiz gün biraz yemiş ishal oldu yine🙄 çok garip bir durum nasıl öğütemiyor sanırım bağışıklık şurupları kullandık kefir içiriyorum ama yok.

Genelde tahıl içerikli mamalar kediler için önerilmez. Ve taze et içermesi mamanın kalitesini gösteriyor aslında. Diger nam salmış pek çok mama bile kurutulmuş işlenmiş protein içeriyor. Bunlar çok sağlıklı değil. Bahsettiğiniz mamalarda çeşit başka yazsa dahi tavuk içeriği bulunabiliyor ve kedinizin tavuğa alerjisi olabilir. Ben exclusion somonlu mama kullanıyorum çocuklarıma. Içeriginde tek çeşit protein kaynağı var. Taze değil kurutulmuş et içeriyor. Bir de orijen six fish bakabilirsiniz. Bu da taze et içerikli ama çok çok daha temiz.

Buarada mama konusunda suzionline blogunda pek çok faydalı bilgiye ulaşabilirsiniz, tavsiye ederim.

proplan sterilised somon & royal canin fit 32 yahut sensible
sindirm sorunlarınızı kesin cözecek mamalar

Gmz91910

Aaa happy cat denemiştik sanırım olumsuz birşey yaşamamıştık tekrar devam edeyim tamamen unutmuşum o kadar çok mama denedik ki☺️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Gmz91910

Diğer kedim çok seçici olduğu için bir çok mamayı denedik orijen hariç. İshal sorunu olan kedime de belki bu kez olmaz diyerek denedik.advance i hekimim ishal yapabilir dedi bu yüzden almadık.hills kısır somonlu,proplan royal canin sensible ve kısır,sanabellin neredeyse her çeşidini kısırını hiç biri sevmedi🙄 iki kedi olunca bir çok mamayı deneme şansımız oldu.taze somon bile ishal yaptı çok şaşırdım bunları yemediği sürece dışkısı çok güzel😀 happy çat kısır somonlu alacağım çok teşekkür ediyorum herkese🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Palyaco

Exclusion yeme garantili öneririm ishali keser Akdeniz besinleri bağışıklık kuvvetlendirici hem kaliteli hem sağlıklı

Marsbebek

Kesinlikle mycat öneririm. Az tahıllı, low grain diye geçiyor, içinde direkt taze et var İçeriği n&d cok benziyor mesela bal kabağı n&d de olduğu gibi bu markada da var balkabağı nadir ve besleyici bir besin kediler için. Üstelik ekonomik fiyatta. İçeriğini ben uzun uzun anlatmayın siz isterseniz içerik inceleme videosunu bir dinleyin derim.

Gmz91910

My cat bunu da çok duydum denemekte yarar var.hatta iki kediminde sevdiği mama bulsam benim için çok daha ekonomik olacak

Gmz91910

Exclusion bunu ilk kedime denemiştim pek sevmemişti ikinci kedime hiç denemedim belki ishal kesebilir oda haklısınz epey iyi yorumlar görmüştüm