Kediler İçin Mamalardaki Karbonhidrat Acana First Feast Kitten Ve Virbac Baby

theladyluck

Kedim için Acana First Feast Kitten ve Pacifica kullanıyordum dönüşümlü. Veteriner karbonhidrat oranı düşük mama diye Virbac Baby önerdi. Kedimin kan testinde glukozu sınırın biraz üzerinde çıktı bir de demir eksikliği kansızlık gözüktü. Acana pacifica tüylerini biraz sertleştirdi ve kuruttu. First feast kitten pacifica ya göre tüyleri için gözlemlediğim kadarıyla daha iyi. Kedim dokuz aylık. Karbonhidrat oranlarını internetteki hesaplama yöntemleriyle hesapladığımda da çok fark çıkmadı aslında Acana First Feast Kittenda 18,75 Virbac Baby de 13 yüzde oranlı karbonhidrat çıktı. İkisinin içeriğini de fotoğraflarla paylaştım. Virbac Babydeki pirinç ve nişasta ve içinde direkt olarak et olmaması kafama takıldı. Bu konuda Virbac kullanmış olanlar varsa yorumlarını bekliyorum çünkü kedim tahılsız mama yiyor ama veteriner yine de önerdi bilgi ya da deneyimi olanlar paylaşabilir mi? Kararsızım hangisiyle devam etmem gerektiği konusunda. Virbac satışı da sadece veterinerlerde olan bir mama olduğu için deneyim konusunda da çok yorum bulamadım internette. Hesaplama olarak çeşitli hesaplamalar var 100-(protein oranı+ yağ oranı+ lif oranı+ kül oranı+ nem oranı) = karbonhidrat oranı şeklinde diğer hesaplama da (protein yüzdesi x 40)+ (yağ yüzdesi x 90)= çıkan sonucun mamanın bir kg Kcal miktarından çıkarılması ve çıkarma işleminden sonraki sonucun 40 a bölünmesi = karbonhidrat yüzdesi şeklinde. Ben ikinci yöntemle hesapladım çünkü Virbac Baby içerikte ilk hesaplamada istenen lif ve kül oranlarını içerikte bulamadım.

10 CEVAP

simbakedi

virbac da guzel bir mamadir, denildigi gibi veteriner serisi bir mama cogu kediye iyi geliyor. %13 ile %18 arasinda baya fark var aslinda. o yuzden virbac gecmenizi oneririm. acana kedinize yaramamis da olabilir bu arada, kediye yaramayan mamada diretmeye gerek yok ne kadar kaliteli de olsa. yerinizde olsam dusunmeden gecerdim

TATA4242

Acanada et,Virbac mamada hidrolize edilmiş et mevcut.Yani oranları normal.Ayrica Virbac sadece klinikde satılan bir mama ve hastalara özel bir mama.

theladyluck

Royal canin çok önyargılı bi mama ama sensible a mı geçsem acaba royal canin yorumları da hep çok iyi. Birkaç veterinerle görüştüm bebekliğinden beri gittiğimiz veteriner de artık kitten kullanmayın yetişkin mamasına geçmelisiniz dedi dokuz aylık kedim. Ya royal canin sensible la ya da virbacla devam edicem bi süre galiba

theladyluck

Royal canin çok önyargılı bi mama ama sensible a mı geçsem acaba royal canin yorumları da hep çok iyi. Birkaç veterinerle görüştüm bebekliğinden beri gittiğimiz veteriner de artık kitten kullanmayın yetişkin mamasına geçmelisiniz dedi dokuz aylık kedim. Ya royal canin sensible la ya da virbacla devam edicem bi süre galiba

Palyaco

Kedi mamalarindaki vitamin değerleri cok cok önemli acana yaramamış hermama her kediye iyi gelmiyor vibrac cok iyi ve sağlık açısından en iyisi

Gizem8822

Her kediye göre değişiyor mama olayı. Ben royal kitten kullanıyorum hiçbir şekilde kedimde sindirimle alakalı bir problem yaşamadım çok şükür.

Warriorsans

Acana pacifica mamayı denemiştik benim kedime çok iyi gelmişti özellikle tüy sağlığı konusunda harikaydı. Acana first feast Kisa bir süre deneyimleme şansım oldu, güzel ala pacifica kadar memnun kalmamıştım. 1,5 2 ay kadar önce kedimdeki ishal probleminden dolayı royal canin sensible mamaya geçtik ve 2 aydır geçiremediğimiz ishali 4 günde geçirdi. Ama sadece bu konuda memnun kaldım. Kedimin tüy sağlığını aşırı bozdu. Tüyleri sertleşti ve çok dökülmeye başladı. Ve tek başına kullanıldığında kabızlık sorunu yapıyor. Ben yaş mamayla destekliyorum ve artık sabah acana grassland akşam royal canin vererek dengeliyorum. Ayrıca mutamin somon yağı da kullanmaya başladım. Şuan tüyleri daha iyi durumda ama yinede eskisi kadar mükemmel değil.

theladyluck

Virbac yetişkin içeriğini kontrol ettiğimde virbac babyden bir fark görmedim. Yetişkin maması ayrıca hem kısırlaştırılmamış hem de kısırlaştırılmış kediler için diyor. Farkını bilen var mı?

simbakedi

all life stages yani acana pacifica gibi. boyle mamalar var orijen ve acana gibi markalarda da. mentaliteleri de kediler kisirlassa da yiyecekleri etten ya da proteinden bir sey kaybetmiyorlar, bu yuzden ayni seyi yemeliler. bana daha mantikli geliyor bunlar, royal canindense acana ya da virbac cok daha kaliteli. royal canin cok dusuk kaliyor bu iki marka arasinda. 14 yasinda kedisi olan birine sordugumda virbactan baska mama kullanmayin mumkunse demisti, 14-20 yaslarinda kedileri vardi. gercekten guvenilir marka. royal canin reklamini iyi yaptigi icin size yakin geliyor olabilir

Harin

Hayvanlarda insan gibi onlarında beslenmesinin farklı olduğuna inanıyorum kimi insana karbonhidrat iyi gelmez kimine yağ belli ki sizin ufaklığa da protein gelmemiş dönüşümlü deneyin isterseniz bir