Kedimin Makarna Sevdası

Mehmetneroo

Gün geçmiyor ki Nero bey düzgün bir kedi gibi davransın yaklaşık 3 gündür gizli gizli mutfak kapı kulpuna zıplayıp mutfak kapısını açıyor ve gizli gizli pişmemiş çığ makarna yiyor çıtır çıtır hatta bazen getirip elime de bırakıyor herhalde sende ye demek için . Sizce pişmemiş makarnanın zararı var mı

3 CEVAP

bloodyluxury

Merhaba,

Makarnada ağırlık olarak karbonhidrat bulunuyor. Bildiğim kadarıyla kediler için protein oldukça önemli. Fazla tüketilirse bence zararı olabilir, deneyimli arkadaşlar da yorumlayacaktır mutlaka.

beyzathemoc1

Sade bir şekilde yağsız tuzsuz verebilirsiniz haşlayıp çok yemediği sürece zararı olmaz ama çiğ sorun olabilir belki

Esraesngl

Çiğ yerken boğazını midesini hatta bağirsagini çizebilir gibi geliyor bana. Evet çok tatlılar bu hareketlerle fakat daha dikkatli olmalısın bence. Haşlanmiş olarak çok sık olmamak kaydıyla tadımlık verilebilir ama yinede veterinerler çok önermez