Kediler Neden Çiçek Yer

stellabennett

çiçek yemesinin sebebi nedir ve yememesi için ne yapmam gerekiyor

4 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Merak duygusundan yapıyorlar, onlara değişik geliyor. Çoğu da kedi için toksik. Lütfen evinizde kedinizin ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edin, eğer böyle bir imkân yoksa evinizde bitki bulundurmayın (özellikle meraklı ve her yere ulaşabilen bir kediyse, mani olamazsınız). Ciddi bir konudur, önlemlerinizi mutlaka alın.🙏

Renklipati

Bende çözümü tüm çiçekleri mi vererek buldum.nereye koyduysam yemeye çalıştı. O yüzden evde hiç yok çiçek..eğer girmediği bir oda varsa ortada durabilir, bizim tüm kapılar açık olduğundan verdim..

Merak ediyorlardır ancak Aliye87'nin de dediği gibi çoğu bitki kediler için toksik. Ulaşamayacağı bir yere koymak güvenliği ve sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır 🙏🙏

Gimlihanim

Çiçek bulundurmamak en mantıklısı bence. Sırf meraklarından gidiyorlar ısrarla. Toksik olabiliyor kediler için. Çok tehlikeli onlar için. 🤷🏻‍♀️😊