Evde "Kedi Çorbası" Yapabilir Miyiz?

ayseson

Merhabalar, miamor kedi çorbalarını kedim çok seviyor ama çok pahalı malum, içeriği de sade ve anlaşılır aslında, evde kendimiz miamor'la aynı rağbeti görecek bir kedi çorbası yapabilir miyiz, nasıl yaparız ? Teşekkürler cevaplar için.

14 CEVAP

Pollythelilly

Öncelikle attığınız linklerdeki migros ürünü İçindekiler
İlikli dana kemiği suyu (%95) , havuç , kereviz sapı , soğan , sarımsak , elma sirkesi , tane karabiber , kekik , defne yaprağı , zencefil , karanfil
burda kediler için toksik maddeler var bunu kullanmanızı tavsiye etmem.E-bebek linkindeki ürünlerde sade ibareli olan ilave ürün içermeyeni seçebilirsiniz.

ayseson

Bu konudaki 2. sorum ise şu⤵️

🔸480ml ilikli kemik suyu: 8lira

https://www.migros.com.tr/fide-ilikli-kemik-suyu-480-ml-p-4c9a98?gclid=CjwKCAiA5t-OBhByEiwAhR-hmyK6UKtqWSNgS1SxpIkIsPvhAwQQL-_Bt7w73keSokGmkq3dbD7fSBoCG4oQAvD_BwE

🔸480ml dana ilikli kemik suyu, bebekler için üretilmiş: 16lira

https://www.e-bebek.com/veg-bones-dana-ilikli-kemik-suyu-480-ml-p-veg-1868/

Üstteki ürünler bu kadar uygunken miamor ise aşağıdaki içerikle 30 lira.
Miaomor tavuklu kedi çorbası içerik: Et Suyu %89, Fileto Tavuk Göğsü %3.75, Mineraller

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/miamor-vd-tavuklu-yetiskin-kedi-corbasi-135ml.html

Ne dersiniz miamor'a alternatif olabilir mi bu kavanozlar?

ayseson

Sadece içerik fiyat örneği olsun diye atmıştım incelemeden, uyardığınız için teşekkür ederim 🥰

Pollythelilly

Rica ederim.Ben de sokak canlarına vermek için almıştım içeriğini görünce vermemiştim.Sizi de uyarmak istedim😸

simbakedi

bence tavuğu haşlayıp iyice un ufak haline getirip suyuyla verirseniz aynı şey olur hatta daha bile sağlıklı olur. miamor çok küçük ve çok pahalı, hiç gerek olduğunu düşünmüyorum. ben haşlama yaptığım yiyecekleri bu şekilde veriyorum, ayrıca nd yaş mamasına da su ekliyorum. güzelce su alıyor ve çorbalara benziyor. a mazon primeda 10 tl

ayseson

Simbakedi aslında deniyorum haşlamayi ama aynı motivasyonla içmiyor sanki, güzel yapamıyorum sanırım😅
Miamor çok küçük gerçekten, yaş mamayı sulandırınca da anlıyor çekiliyor çakal çocuğum😄 Ondan bir şekilde sulu şeyler arayışına girdim, en iyisi haşlamalarımı geliştirmeye çalışayım ben😅 Teşekkür ederim.

Lokumcukk

Ben bimden çorbalık tavuk alıp haşlıyorum içerisine birde balkabağı ve pirinç katıyorum dışarıdaki kediler ve köpeğim bayılıyor Evdeki kedim yemiyor ama o kategori dışı zaten kendi yaş maması dışında birşey yemez hdj

hannnngggg

evde kendiniz yapabilirsiniz ama evde yaptığınız çorba hazır aldığınız kadar rağbet görmeyebilir hep öyle oluyor cunku yas mamada da böyle tavuklu bir yas mama acıyorum deliriyor evde kendim tavuk haşlıyorum yüzüne bakmıyor formülü ne bunun bilmiyorum djdj

ayseson

Teşekkürler arkadaşlar🙏

Warriorsans

Evde çok güzel kedi çorbaları yapılabiliyor. Ben çorba yaş mama falan evde de yapıyorum. Bence denemeye değer

duman_cat_world

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100137-tavuklu-kedi-corbasi-tarifi-kolayca-hazirlayabilirsiniz

zamanında böyle bir post yazmıştım. Kediniz tavuğa alerjisi yoksa mutlaka deneyin derim, aşırı kolay ve kedim çok sevdi😻😻

Aliye87

Merhabalar,
Benim kedim de Miamor kedi çorbalarını çok seviyor. Her sabah veriyorum. Önlem amaçlı verdiğim üriner koruyucu tabletini ezip bu çorbaya karıştırarak veriyorum. Şimdilik tabletini yedirebildiğim tek seçenek bu ürün:) Önceleri ödül tableti gibi yiyordu, artık tadından hoşlanmamaya başladı. Ezip yaş mamaya koyunca, her zaman severek yediği yaş mamaya yaklaşmadı bile. Yine suyun içinde de fark ediyordu tadını.

Bence sıvı tüketimine katkı sağlayacak çok güzel ve kaliteli bir ürün Miamor. İçeriği sade, katkısız, koruyucusuz... Evde de hazırlanması rahat ve basit bir ürün gibi görünse de (ve elbette âlâsı da yapılır evde) kedi yemedikten sonra yapılabilecek pek de bir şey yok. Normal ev yapımı et suyunu ve hatta haşlamalarını bile yemeyen kediler olabiliyorken... Bir dostumuz, lokantalardan da isteyebileceğimizi söylemişti bu ürünleri. Daha hesaplıya da geliyor öyle. Yiyip yemediğini test etmek lazım tabii ki...

Palyaco

Felicia fleto tavuklu suyu baya bol fiyatida iyi bizimkide sadece suyunu iciyor haftada 2 adet veriyorum

Palyaco

Birde tavuk ciğerini tavsiye ederim ufak ufak doğrayıp suda haşlayıp verin bayiliyorlar