Kedim Yeni Mamayı Yemedi

busraca

iyi akşamlar herkese
Sütlacım 3 yaşında zamlardan önce proplan tavuklu kısırlaştırılmış kedi mamasından veriyordum. veterinerimiz tavuga alerjisi olabilir deyince bende somonlu mystick mama aldım, ama çocuk zayıfladı mamayı yemek istemiyor. sokaktaki arkadaşları için mama almıştım onu yiyor ama bu mystic i yemek istemiyor. bu sorunla karşılaşan var mı. çok üzüldüm aldığıma🥺

5 CEVAP

Warriorsans

Mystic mamaya geçerken geçiş süreci uyguladınız mı? Ben mama değişimlerinde min 15 gün geçiş süreci uygulanması gerektiğini düşünüyorum hatta ihtiyaç olduğu kadar uzatılmalı. Her kedinin damak zevki de farklı oluyor ama genelde uzunca bir geçiş süreciyle damak tadı yeni mamaya alışıyor. Ben kısa bir dönem kedimde mystic kısır mamasını kullanmıştım, seçici bir kedi olmamasına rağmen her yeni mamaya geçtiğimizde red eder. Dolayısıyla ilk başta yememişti ama geçiş sürecini uzun tuttum ve sonunda severek yemeye başladı. İnşallah kedi dostunuz da yemeye başlar şifa olsun 💞

Arzbala

Acana kullanıyoruz biz iki mamayı karıştırmak istedim o yüzden Mystic aldım içerik olarak beğendiğim bir mama idi fakat benim kedimde yemedi sokakta baktığım kedilere yedirdim.

Arzbala

Acana kullanıyoruz biz iki mamayı karıştırmak istedim o yüzden Mystic aldım içerik olarak beğendiğim bir mama idi fakat benim kedimde yemedi sokakta baktığım kedilere yedirdim.

indovf

Yavaş geçirmeyi deneyin. Ben de mystic kullanıyorum sorun yaşamıyorum şuan. Alışabilir

e234567

geçişi uzun tutarsak alışır mı?