Çene Aknesi Ve Ağız Kokusu

Selinn35

Kedimde asla geçmeyen çene aknesi mevcut çözüm önerisi olan var mıdır? Veteriner çeşitli jetleri kullandirtti ancak bir çözüme kavusmadi.Onun için bir zararı yoksa böyle kalsa sorun olur mu? Ve ağız kokusu çok ağır daha önce antibiyotik tedavisi ugulandi biraz geçmişti o günler ama suan yine aynı. Kedimi 1 yaşında sokaktan sahiplendim .suan 2 yaşında ve kısır değil ama gayet sağlıklı

20 CEVAP

aslihan_e

Düzenli iç parazit tedavisi yaptırıyor musunuz? İç parazitler şiddetli ağız kokusu yapar ve ilaç alsa bile 1 ayda bile yeniden çoğalabilirler. Ağzında çürük bir diş varsa hafif koku yapar, ağır koku için apseli iltihaplı çürük olması gerekir.

Lokumcukk

Günde bir kez sirkeli suyla bir kezde dr animalla siyah noktaları kazıyacak şekilde silin Bu şekilde kalmamalı vücudunun her yerine atlayabilir Zaten hiç bir şekilde geçmezse antibiyotik veriyorlar veterinerler Ağız kokusu konusunda dişlerini gün aşırı fırçalayın inanılmaz değişecektir birde suya damlatılan ağız kokusu için damlalar var o da gerçekten etkili

Lokumcukk

Birde aknenin kızgınlıktaki stres nedeniyle dahada artabiliyor eğer düşünüyorsanız bir an önce kısırlaştırın

Selinn35

Evet yaptırıyorum ic dış parazitlerini ona rağmen bu koku mevcut

Selinn35

Ağzına asla yaklastirmiyor her hareketimizden suphelenip onu asla alamayacağımız yerlere saklanıyor, üzülüyorum da böyle yapınca.Yani dış fırçalama durumu imkansız bizde malesef ki.Hepsini temizleyip bir tane bile kalmayacak şekilde kazırsam da kıpkırmızı yara gibi oluyor ama mecbur yapicam tesekkur ederim değerli yorumunuz için.2 yaşında ama hiçbir kızgınlık belirtisi yok normal değil pek ama bir sebebi var midir acaba?