Çene Aknesi Ve Ağız Kokusu

Selinn35

Kedimde asla geçmeyen çene aknesi mevcut çözüm önerisi olan var mıdır? Veteriner çeşitli jetleri kullandirtti ancak bir çözüme kavusmadi.Onun için bir zararı yoksa böyle kalsa sorun olur mu? Ve ağız kokusu çok ağır daha önce antibiyotik tedavisi ugulandi biraz geçmişti o günler ama suan yine aynı. Kedimi 1 yaşında sokaktan sahiplendim .suan 2 yaşında ve kısır değil ama gayet sağlıklı

20 CEVAP

izmirle

Patimate veteriner kliniği Bornova’da Muhammed’e selamımı iletin size yardımcı olur

nilayclk

1-2 tutam kekiği suda kaynatıp gün içinde 1-2 kere silmek faydalı diye biliyorum. oksijenli su da faydalı olabilir.
bir de google'a "suzionline kedi aknesi" yazarsanız faydalı öneriler bulabilirsiniz.

simbakedi

benim kedimin de bir ara bu kadar kotulesmisti. hic veterinere goturmedim, dr animal ile sabah ogle aksam (gunde 2 oldugu da oldu) duzenli temizledim, bazi zamanlar biraz bastirarak temizledim. pire taragi vardi onunla da taradikca geliyordu. bize bunu duzenli kullanmak cok iyi geldi su an bu sorunumuz yok. donem donem oldugu oluyor yine dr animal ile siliyorum. izotonik su aslinda, ozel bir seyi yok ancak hayvanlarda yaralanmalara, temizlikte (goz ve agiz ici bile) kullaniliyor. denemenizi oneririm valla. sirkeli su yaptik bize hic iyi gelmedi mesela. agiz kokusu icin de cektiginiz fotografta gordugum kadariyla disleri sari, tartar da olabilir bu. bizde de vardi. pharmax anti tartar kullaniyoruz haftada 1, asiri buyuk etkisi olmasa da hafifletti. bunun tek cozumu kedinizin dislerini fircalamak ya da veterinerde temizletmek

Selinn35

Crystalin var onu da kullandım aşırı düzenli olmasa da yine bir iyileşme gözetmedim. Dediğiniz de muadil ürün sanırım. Tartar için de direkt ilacı alıp kullanabilir miyim emin degilim ağız bölgesine hiç yaklastirmiyor kaldi ki tablet olarak hap yutturayim. Yine de çok teşekkür ederim almayı düşünüyorum

Jean

çene aknesi icin dr animal kullanıp tavsiye edenlere çok denk geldim. ben de kullanacağım oğlum için, deneyin bence tavsiyesi çok

leonidass

Çene aknesi bizde de vardı, crystalin sprey ile 2 hafta gibi kısa sürede geçti. Pamuğa sıkıp siliyodum sabah akşam.
Ağız kokusu da gingivit yani diş eti iltihapı olabilir. Diş ve diş eti birleşim yerlerinde kızarıklık varsa. Ona da kenakort günde 3 kez ince bi şekilde kızarıklıklara sürebilirsiniz. Yani biz öyle yapmıştık veteriner önerisiyle. Geçmiş olsun

leonidass

Çene aknesi bizde de vardı, crystalin sprey ile 2 hafta gibi kısa sürede geçti. Pamuğa sıkıp siliyodum sabah akşam.
Ağız kokusu da gingivit yani diş eti iltihapı olabilir. Diş ve diş eti birleşim yerlerinde kızarıklık varsa. Ona da kenakort günde 3 kez ince bi şekilde kızarıklıklara sürebilirsiniz. Yani biz öyle yapmıştık veteriner önerisiyle. Geçmiş olsun

leonidass

Çene aknesi bizde de vardı, crystalin sprey ile 2 hafta gibi kısa sürede geçti. Pamuğa sıkıp siliyodum sabah akşam.
Ağız kokusu da gingivit yani diş eti iltihapı olabilir. Diş ve diş eti birleşim yerlerinde kızarıklık varsa. Ona da kenakort günde 3 kez ince bi şekilde kızarıklıklara sürebilirsiniz. Yani biz öyle yapmıştık veteriner önerisiyle. Geçmiş olsun

leonidass

Çene aknesi bizde de vardı, crystalin sprey ile 2 hafta gibi kısa sürede geçti. Pamuğa sıkıp siliyodum sabah akşam.
Ağız kokusu da gingivit yani diş eti iltihapı olabilir. Diş ve diş eti birleşim yerlerinde kızarıklık varsa. Ona da kenakort günde 3 kez ince bi şekilde kızarıklıklara sürebilirsiniz. Yani biz öyle yapmıştık veteriner önerisiyle. Geçmiş olsun

cat_expert

Öncelikle mama ve su kaplarınız plastik veya kalitesiz metal kap ise onları porselen/seramik kaplarla değiştirin, ardından kedinin çenesini sirkeli su ve pamuk ile günde 2 kez silin 1 haftada büyük oranda azalacaktır. Bizde aylarca akne sorunuyla uğraştık temizleme solüsyonları hiçbir işe yaramadı mama kaplarını porselen ile değiştirip sirkeli su ile temizledikten sonra 1 haftada büyük oranda düzeldi, uzun süredir tekrarlamadı.

Selinn35

Ya da izmirde çok güvendiği ve ekonomik olan bir veteriner önerisi plan varsa önerilere açığım

Selinn35

Bornova biraz ters kalıyor ama gidersem mutlaka iletirim çok teşekkürler 🙏🙏

Selinn35

Aa oyle mi? Umarım işe yarar ikimizde de

Palyaco

Dr animal health kullanın hem deri hem göz hem kulak temizlenmesine akne için birebirdir

miabia

su ve az miktarda elma sirkesi karışımını pamuk yardımıyla uygulayıp düzenli silerseniz geçiyor ama tekrarlanmaması için arada bir devam edin