Mutivitamin Malt Öneri

Rabiacingz

4 aylık kedim var.
İçeriği güzel Multivitamin macunu ve malt önerisi olan var mı ?

22 CEVAP

dilanbulent

Malt olarak kesinlikle Trixie öneririm.
Vitamin macunu olarak ise Gimcat'in multivitamin macunu gayet güzel. Fakat şunu baştan söyleyeyim: iyi bir mama kullanıyorsanız ekstra vitamin kullanmanıza gerek yok. Hatta fazla vitaminden dolayı hasta olan kediler bile var. Eğer iyi bir mama kullanıyorsanız gerek yok vitamine

dilanbulent

Proplan vitamin değerleri olarak gayet yeterli ve iyi bir mama. Ekstra bir vitamine hiç gerek yok.

izmirle

Beaphar kullanabilirsiniz.

Gimlihanim

Malt olarak da multivitamin olarak da gimcat kullanıyoruz. Memnunuz. Ancak biofeline de memnun kalınan markalardan. Çevremde kullananlar var. Belki bakarsınız. Ancak multivitamin çok fazla abartmaya gerek yok. Mamanız iyiyse gerek bile yok.

Palyaco

Vest plus vitamin vest plus malt tavsiyemdir uzun süredir kullanıyorum vest plus vitamin taurinli kürk güzelliği için çok iyi vest plus malt bence piyasadaki lerin iyisi

Palyaco

Mamada glutenli tavsiye etmem ilerde sağlık sorunu yasatir

beyzathemoc1

Bilinçsiz vitamin kullanmayın lütfen mamanız ve kedinizin kan değerleri doğrultusunda ilerleyin

Mamadan kastımız içindeki vitamin değerleri @aliye87 içinde et olmaması vitamininin güzel olduğu gerçeğini değiştirmez ikisi ayrı şeyler vitamin takviye olarak eklenir

Rabiacingz

Mama olarak proplan kullanıyorum sizce multivitamin gerekli mi ?

Rabiacingz

Cevaplarınız için herkese teşekkür ederim 🙏❤

Arzbala

Gimcat ı öneririm ama malesef sahteleri olduğu söyleniyor oyüzden ben t.rend yoldan “frogpet” mağzasından alıyorum güvenilir bir satıcı şimdiye kadar beni hiç yanıtmadı. Fakat bu benim kendi görüşüm mamanız yeteri kadar vitaminli ise ayrıca multi vitamine gerek yok.

Oqrenerde06

gimcat derim ve biopetactivenin tabletleri var oda çok güzel ben multıvıtamın maltlarının faydalı olduğunu düşünmüyorum biz ne zaman tabletlerini kullansak daha faydalı oluyor . VMP VAR ODA GAYET İYİ.
Paraya kıyıp haftada 1 veririm derseniz vetomune markaları güzel tercihdir

Aliye87

Merhabalar,
Mamanız tahıl ve bitkisel protein ağırlıklı. Kediler için çok da ideal bir mama değil. Hayvansal kaynak içermiyor neredeyse. Böyle bir mamanın, kedinizin ihtiyacı olduğu vitamin ve mineralleri karşılayabileceğini iddia etmek çok güç. Hatta obezite, diabet gibi sorunlara yol açabilecek kötü bir mama.

Gim Cat temiz içerikli bir markadır. Güvenle kullanabilirsiniz.

Gizem8822

Ben veteriner önerisiyle gimcat i kullanıyorum. Oğlum aşırı seviyor ☺️

Aliye87

Vitaminle proteini birbirinden ayıracak kadar bilgim var @beyzathemoc1... Soruyu açan genel olarak maması hakkında da fikir almak istemiş. Mamaya eleştirim, kullandığı protein türü yönünden. Bu hayvanın aldığı protein yönünden de gelişmeye ihtiyacı var, vitaminlerden ayrı olarak... Proplan'ın bazı türlerinde vitamin çeşitliliğini diğer mamalardan daha düşük ve daha sınırlı gördüm. Keza mineral değerleri de öyle. İki görüşümü birleştirerek yorum yazdım. Yorumum okunurken sizin anladığınız şekilde anlaşılmış olabilir ama kastettiğim farklı şeyler.

Aliye87

@Rabiacingz "taze et" içeriği gibi seçenekler varken, "kurutulmuş kanatlı proteini" denmiş.. Kötü olup olmadığı tartışılır, protein kaynakları bakımından.