Kedim Her Şeyde Aşırı Gergin

Kediasigi4

Ailemle arkadaşıma geldik şuan kedim her zamanki gibi aşırı gergin. Defalarca geldi buraya sayısız hatta onu ilk sahiplendiğim gün de ilk buraya gelmiştik. Arabaya da bugüne kadar defalarca binmesine rağmen hep geriliyor. Gelmeden önce sakinleştirici verdim ama işe yaramadı. Arkadaşımın evinde 3 kedi var onları da defalarca kez gördü ama alışamadı. Etraftaki herkese tıslıyor bana bile saldırıyor. Neden böyle anlamıyorum evet başka ortamlarda gerilen bir kedi ama kaç oldu bu niçin böyle yapıyor?

2 CEVAP

Warriorsans

Çok normal. Kediler değişiklikleri sevmezler, özellikle başka kedilerin de olması onu çok strese sokuyordur. Bu stresi sürekli yaşaması bağışıklığını düşürür. Zorunda kalmadıkça kedinizin istemediği şeylerden kaçının

Kediasigi4

Maalesef buraya gelmek zorundayız veterinerimiz arkadaşımın babası kontroller için falan kliniğe götürdüğüm zaman buraya geliyoruz. Nezle oldu onun için getirdim yani ayda 2 ayda bir gelmek zorundayız ama hala alışamadı