Homemadeye Gecmeye Karar Verdim

akitalove

(Ismini yanlis soylemis olabilirim ) ama en saglikli beslenme sekli diye duydum :) tarif varmı aklinizda tarif verirseniz cok sevinirim cunku kuru mamaya 90-130 tl vericegime o parayla kizima daha iyi bakabilirim
Aklimda ki bir diger soruda homemade ye gecemezsem her gün kaliteli yaş mama kullansam.bi sorun cikarmi ortaya ? Ve yas mamaya baslarsam da hangi marka almaliyim ( maltese terrier, 3 yasinda , dişi.)

15 CEVAP

Cotontzu_Siri

miapaw
Tek kaynaktan araştırmayın ve mümkün olduğunca yabancı kaynaklardan araştırın Çiğ et sağlıklıdır ama risklidir.

miapaw

Yerinde bir karar almışsın. Şuradaki tarifi öneririm: Barf Diyeti

Cotontzu_Siri

berin__umay
Çok yanlış biliyorsunuz. Kuru mama daha kanserojen.

akitalove

Ve tavuk ve tavuk ürünlerine alerjisi var.

akitalove

Bu arada selincim mesaja bakarsan sevinirim :D

Princess_Lady

Ezgiye sor tarif işini Homeda Tarifi biliyordur

Princess_Lady

Ezgiye sor tarif işini Homeda Tarifi biliyordur

akitalove

Cok sık iletisime geceniyoruz okul basladi basyaali

berin__umay

yaş mama çok zararlı haftada 1 yenmesi gerekiyor sakın öyle bir hata yapmayın köpeğinizin kanser olma durumu yükselir

akitalove

@miapaw barf diyetini yanlis yaparsam sorunlar ortayaa cikabilirmis bende o yuzden barf diyeti dusunmuyorum :)

akitalove

Nasil kanser anlamadim o kadar kopek kedi yavrulari hep yas mama tuketiyor hic bir sey oldugunu gormedim benn de kullaniyodum yas mamma sonra dan kuruya gectim kizimin masallahi var hic biseyi yok olmadida

miapaw

@akitalove nasıl sorunlar? Attığım makaledeki sık sorulan sorular bölümünü okursan zararsız olduğunu anlarsın. Homemade de pek farklı değil zaten her ikisi de hemen hemen aynı sonuca çıkıyor.)

berin__umay

ben açıkçası pek fazla önermiyorum yaş mamayı.

berin__umay

ben açıkçası pek fazla önermiyorum yaş mamayı.ayrıca çok masraf edersiniz ama genede siz bilirsiniz.

akitalove

@miapaw köpek icin ariyorum :) kedi ve kopek ayni degiller :)