Doğru Mamayı Bulma Süreci

Cennet29

Sürekli mama değişmek kediler için sorun biliyorum ama doğru mamayı bulma sürecinde nasıl bir yol izleniyor

8 CEVAP

Gofrettiin

çok sık mama değişimi kedinizin bünyesine iyi gelmez diye düşünüyorum. en az 7,5 kg mama yemeden (aynı mamadan) değişim yapmayın. kediler ara ara en sevdıgı mamayı bıle az yiyorlar. mesela biz Nd ocean kitten kullanıyorduk derlerya ölmemek için yiyor diye aynı o şekildeydı, hills balıklıya geçtik şimdide 75-80 gr yiyor günlük. tavşanlı mamayı bitirin yenisine öyle geçin. beyaz bı kagıdın uzerıne bıraz mamasından dökün bakalım yerden yıyecekmı bi cok kedı mama kabını begenmedıgı içinde gunluk yemesı gereken mıktardan az yıyor. biz şuan A4 kagıdına döküp öyle yiyoruz mamayı bu şekilde sevıyor bende zorlamıyorum .

Cennet29

Mesela son 1 ay içerisinde 2 mama denedim. E şimdi bunuda beğenmedi yemiyor düzgün aç aç geziyor. Alleva tavşanlı ve geyikli seriden almıştım. Tavşanı denedik azaldı maması şimdi geyikliyi açıp denemeli miyim yoksa tavşana bi kaç ay devam mı etmeliyim

Gofrettiin

mama bitmek üzereyse tekrar almayın, geyikliyi acın karıstırarak verın ıkısını, tavsanlı bıttıgınde tamamen geyıklıye gecın, yalnız eğer kedınızde alerjı vs yoksa balıklı mama tavsıye ederım, bu tarz tavsanlı olsun geyıklı olsun her kedı yemez değiştirmek zorunda kalırsınız devamlı

Palyaco

Mama deyisimi devamlı eski mamasiyla 1 haftaya yayın birden geçmek kedilerin iştahını kesiyor

Gofrettiin

bu gececegınız mamayı hemen değiştirmeyin, senede en fazla 3 mama değişmeli oda 4-5 ay kullanıp değişmeli. kedinin bünyesi ishale vs alısır yönelirse atlatmanız zor olur bilginiz olsun. geyikliyi yaz bitimine kadar değiştirmeyin, daha öncede yazdıgım gıbı koyun mamayı kagıt üzerine gelip geçip yesin. biz az yeme problemını bu şekilde çözdük. birde öğünlü verin sürekli kap da durmasın mama. acıksın bıraz gunde 3 ögün 8 saat arayla 1 kucuk kahve fincanı koyun önune eğer yemezse kaldırın. bır sonraki öğüne kadar mama vermeyın ki açıksın öğününü yesın. 1-2 gune alısır açta kalsa birşey olmaz. alışacaktır :)

Cennet29

Evet yere dökmeyi deniyorum arada yine azcık yiyip basıp gidiyor 😂 normalde yemesi çok güzeldi şimdi dediğiniz gibi ölmemek için yiyor sadece. 1,5 kiloluk mamam bitmek üzere ozaman yine tavşanlı mı alıp devam edeyim

Cennet29

Tamamdır teşekkür ederim 💞

Cennet29

Kedimde aşırı kaşıntı vardı veteriner tavuk alerjisi var diye düşündü ve proplan balıklıya geçmiştik 10 gün falan kullandık aşırı kokulu gaz ve ishali vardı. Veteriner devam et dedi ama edemedim gazı gercekten zehir gibi kokuyordu. Alleva denemek istedim ve bu tavşanlıya başladım bunda gaz sorunumuz yok çok şükür kaşıntısı da devam ediyor ama şiddeti azaldı.