En İyi Mama Bir Marka Değil Bence

georgestaub

Arkadaşlar şöyle ki;

Atıyorum kaliteli markalar neler

  • orijen

  • acana

  • brit care

  • N&D

Şimdi bence birileri marka önerisi istediğinde düz cevap orijen dersek olmaz, çünkü kimi kedi, köpeğe nd yarar kimine orijen yarar kimine brit care yarar, yani alıp gözlemleyip öyle karar vermek lazım yanlışsam düzeltin :)

9 CEVAP

KedimVar

Evet genel olarak orijen en iyisi olabilir fakat başka bir kediye iyi gelmeyebilir. Deneyip öğrenmek lazım. Sonra gelip hani en iyi mama ... ydı benim kedimde şuna sebep oldu demesinler. Haklısınız tabi. :)

Cotontzu_Siri

Haftada 1 kere hazırlayıp donduruyorum. Bozulmuyor. Besin değerlerini hesapladım ve gayet yeterli.

miapaw

En iyi mama bir marka değil. En iyi mama barf diyetidir.

georgestaub

@KedimVar

kesinlikle öyle, belli başlı markalar var onlardan birini seçip almalı hangisi yarıyorsa kedi içinde köpek içinde

georgestaub

@siri

doğrudur ama köpeğe bizim yediğimiz yağlı yemek verilmez ona yağsız haşlayıp vermek lazım bozulma oranı yüksek günlük hazırlamak lazım bizim hazırlamamızın dışında vitaminde lazım "bence".

yani bizim hazıladığımız yemek biraz emekli işi :D işi olan biri bunu rahat yapamaz bence, ama mesela haftanın 2 günü kendimiz hazırlayabiliriz.

Cotontzu_Siri

Kuru mama kullanmamak lazım

Cotontzu_Siri

Kuru mamanın zararları saymakla bitmez. Asla hayvanımın ağzına sürmeyeceğim birşey.

georgestaub

peki neler yapılır, zahmet olmazsa kendi yaptığın listeyi yazabilir misin.

Cotontzu_Siri

Sirinin açıklamasına yazdım