Kedi Paratizi

Esrakaya12

Benim babamın getirdiği sokak kedisi vardı eve almayacaktık ama almaya karar verdik hastaydı dış parazit ve aşısını falan yaptırdım ama bundan kısa bir süre kedilerimi dışarda gezdirdim eve getirdim şimdi kedilerimin tüylerini temizlerken gördüm beyaz kurt gibi canlı bir şey dışkı bölgesinde hareket ediyor iç parazit kaynaklı mı yoksa içirdiğim antibiyotik veya anne sütünden mi (kedi dişi)

6 CEVAP

edadnmzr

İç parazit. Veterinere götürüp iç parazit yaptırmalısınız. Sadece dış parazit mi yaptırmıştınız? Bu arada kedinizi dışarı çıkarmayın.

edadnmzr

Kum kapları aynı olmamalı sadece iç parazit için değil iki kedinin farklı kum kapları olmalı. İç parazit geçmez herhalde ama eğer bir kedide herhangi bir virüs varsa diğerine de geçer. Bu da dışkı yoluyla ve mama kabından geçer.

Warriorsans

İç parazit de yapılmalı ayrıca dış parazit olarak güçlü bir damla kullanmalısınız. Bir pire tarağı da edinebilirsiniz.

Esrakaya12

Tam olarak ne aşısı yaptırdık bilmiyorum babam yaptırmıştı ben dershaneye gittiğim için dış paraziti ben ilk kedim için yaptırmıştım onunla birlikte yaptırdım diğer aşılarını bilmiyorum genel olarak diğer kedimi çıkarıyorum sıkıntı olmadı ama diğer kedi çok küçük olduğundan sanırım çok çabuk hastalanıyor teşekkürler

Esrakaya12

Dış parazitini yaptırdım pire tarağım var ilk kedim eve geldiği akşamı damla ve pire tarağı almıştım zaten dış parazitte sıkıntı yok sanırım iç parazit peki diğer kedime geçer mi

Esrakaya12

Mama kapları aynı değil ama kumları aynı zaten ayırsam da bir şey değiştirmiyor çünkü ilk kedim onun mama kabından yiyor öğretmeme rağmen