Kedim Kulağının İçini Yara Yapmış

Warriorsans

Şans kulağının içinde minik bir yara yapmış kaşıyarak. İlk önce sağ kulağında oldu bu gün sol kulagında da nokta kadar kanama fark ettim. Dr animal spreyle silicem günde 3 kez, yeterli olur mu farklı bir şey kullanmam gerekir mi? Birde Hametan krem mi sürsem iyileşmeyi hızlandırması için bilemedim. artık orası hassaslaştığı için her kaşıdığında yara büyüyecektir sizce boyunluk takmalı mıyım önlem amaçlı? Boyunlukla rahatsız oluyor ama çok da umursamıyor. Birde neden yara olmuş olabilir bilemedim. Herhangi bir mama vs değişiklik yapmadık, mantara hiç benzemiyor zaten. Şansın hayatında tek değişen durum eve yeni bir kedinin gelmesi oldu. Stresten falan mı yaptı acaba bilemedim. Bide ekstra bir kaşınma da gözlemlemedim aslında, arka tırnaklarını tam kesememiştim hırçınlaşıp kaçmıştı keserken acaba ondan mı oldu diye de düşünüyorum.

5 CEVAP

Kediciik21

Kaşımanin bir sebebi olabilir mantar çok yaygın fotosu yokmu bide vete götürün mavi ışıkla baksın öyle anlaşılır

edadnmzr

Tırnaklarından dolayı olmuştur benim kedimin de çenesinde anlattığınız gibi yara olmuştu veterinere götürdüm tırnağıyla yapmış dedi herhangi bir krem falan vermedi, şimdi çok uzamadan kesiyorum hepsini. Siz de bir şey sürmeyin bence kremi yalamaması gerekecek boyunlukla da rahat edemeyecek. Kendi kendine geçecektir siz sadece tırnaklarını kesip dr animal ile silin bence.

Warriorsans

Upp

Warriorsans

@kediciik21 bana mantar gibi gelmedi (inşallah değildir) bakalım biraz gözlemleyeceğim duruma göre veterinere götürücem

Warriorsans

@edadnmzr bu gün tırnaklarını kesicem uyurken. İnşallah geçer, farklı bir sorun olmasın da..