İç Parazit Hapından Sonra Halsizlik Ve Uyku

Merhabalar, uzun zaman sonra kızıma iç parazit damla değil hap olarak verdi veteriner hekimimiz. Kızımı oynatmak istediğimde pek oralı olmadı, şimdi de uyuyor. Böyle keyifsiz, halsiz gibi. Evden çıkmak etkilemiş olabilir tabi ama arabayla gidip geldik aslında.
Patileri sıcak değil, vucudu sıcak değil ama kulağı biraz sıcak. Kalorifer açık belki ondandır bir de yatakta yatıyor.
Endişe etmem gereken bir durum yoktur değil mi? İştahı falan yerinde.. Biraz evham yaptım sanırım.

8 CEVAP

Aliye87

Merhabalar, hoşgeldiniz 🐾
Bizim ilk iç parazitimiz iğne, ikincisi ise Tenizol adlı bir tabletti. Aynı zamanda her ikisinin de uygulandığı günlerin ilkinde Karma-1 aşıları ikincisinde de Kuduz aşıları vardı, ancak ciddi nir yan etki görmedik. Uyumasını da ilaca bağlayamadım hatta. Günlük uyuması gereken süre kadar uyudu o gün de... İştahıni filan da pek olumsuz etkilemedi. Neredeyse yan etki görmedik gibi..
İlacın bir yan etkisi olabilir sizinki. Genelde 1-2 gün sürebileceğini söylüyorlar bu ilaçları uygularken. 1-2 gün gözlemleyin, anormal bir durumla karşılaşırsanız veterinerinize danışırsınız inşallah.

Hoşbuldum😊 çok zarifsiniz 🙏🐾🌺
Benim kızım evden çıkınca etkilenen bir kedi. Belki bu da etkilemiştir. Gözlemlemeye devam edeceğim olmazsa yarın sabah hekime mesaj atarım. Normal bir durum olmasına sevindim, biraz içim rahatladı 🙏😊

Gimlihanim

Kediden kediye değişir etkiler. Benim kızım da ilk gün epey uyuyor aşıdan sonra. Özellikle yavruyken daha çok etkileniyordu.

Çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏😊

alp4reyn

Aşıdan sonra halsizlik olması gayet normal bizimki aşı olduğu ilk gün haraket edemiyor 2 gün sonra gene aynı enerjikligine dönüyor 3-4 günü geçerse veterinere gidin bence

alp4reyn

Aşıdan sonra halsizlik olması gayet normal bizimki aşı olduğu ilk gün haraket edemiyor 2 gün sonra gene aynı enerjikligine dönüyor 3-4 günü geçerse veterinere gidin bence

Evet haklısınız, aşının olduğu gün halsizdi sadece sabaha hemen zıpırlığa başladı miniğim🙏🧿 çok şükür normale döndük çoktan🙏🧿 hepsinin tüyü kadar ömrü olsun inşallah 🙏🧿

Catincat

bende 12 gün önce ilk kez götürdüm veterinere ilk kontrolüydü araba çevre veteriner aşı vs etkilenmiş olabilir gayet normal endişelenme kedim de böyle olmuştu hatta 1 gün saklandı bizden