Köpekleri Yalnız Kalmaya Alıştırmak Mümkün Mü

vlkn

Çalışan insanların en büyük problemlerinden biri de bu.Evde köpekle ilgilenecek kimse yoksa köpeğin havlaması uluması komşulara rahatsızlık vermesi.köpeği evde yalnız kalmaya alıştırmak mümkün mü? mümkünse nasıl acaba?

4 CEVAP

deleted_12985

Hayvanların cinslerine göre değişebilir diye tahmin ediyorum, bekçi, korumacı iç güdüye sahip köpeklerde genelde havlama veya uluma olmuyor.

Ixterene

Wow ilk soru

puglife

Pug cinsi köpeğim var, 6 aylık. Evde kimse yokken, yalnız kaldığı zamanlarda ya oyuncaklarıyla oynuyor ya da uyuyor. Özel bir eğitim verme gereği duymadık. Köpekten köpeğe değişebilir ama alıştırmak için yavaş yavaş ve süreleri gittikçe uzatmaya çalışarak evden ayrılmak en iyisi olacaktır. Oyalanacağı oyuncakları gözünün önünde olsun mutlaka. Bir anda saatlerce yalnız bırakmayın, 10 dakikalarla başlayın ve gittikçe süreyi uzatın. Apartmanda oturuyorsanız, yalnız bırakmaya başladığınız ilk dönemlerde dairenizin kapısından dinlemenizi tavsiye ederim. Çok aşırı havlama durumunda müdahale etmeniz gerekebilir, aksi takdirde apartmandan tepki toplamanız çok mümkün.

theyusra

evet mümkün ve çok basit, kısa bir araştırmayla kendinize en uygun yöntemi bulabilirsiniz.