7 Aylık Kısır Erkek Kediye Hangi Mama Verilmelidir?

Fundice

Merhabalar, kedim 7 aylık erkek iki hafta önce kisirlastirildik. Doktorumuzun önerisiyle royal canin kısırlaştırılmış yetişkin mamaya geçtik daha 1 haftadır basladik ve kedim severek yiyor. Fakat ne kadar kısır olsa da henüz yavru oldugu icin ve 1 yaşına kadar gelişim doneminde oldugu icin yetiskin mamaya erken gecis yaptığımı düşünmeye başladım. Farklı markaların kısır ( yavru ) mamaları var fakat royal caninde yok sizce bu mamaya devam mı etmeli yoksa yavru mama daha mı iyi olur ve farkli kaliteli bir marka öneriniz var mı?

6 CEVAP

duman_cat_world

Benim kedim 2.5 yaşında, kısır erkek. Bence bir süre daha yavru mamasıyla devam edip kısır mamaya geçebilirsiniz. Ya da karışık vermek iyi olabilir. Marka olarak Acana, Sanabelle, Brit care veya Exclusion tavsiye ederim. Acana ve Exclusion’u kullandım, hala da exclusion yiyor kedim. Brit care ve sanabelle içerikleri çok güzel rotasyonumuzda yer vermek istediğim mamalar🌸🌸

Palyaco

10 aylık olana denk yavru mama kullanın magnezyumu dusuk ph değeri düşük mama kullanmanız gerekiyor exclusion veya bozita uriner desteği olan mamalar ph dusuk mamalar

Fundice

Şu an eski mamasiyla karıştırıp veriyorum zaten royal canini deneme amaçlı küçük boyutta almıştım acanaya gecmeyi düşünüyorum aslında bakalım umarım sever bir süre eskisiyle karışık devam edip eskisi bitince tamamen yenisine geçerim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 😇🌸

Fundice

Aslında erken kisirlastirmak istemiyordum fakat daha 5aylikken kızgınlığa girdiği icin ve aşırı derece strese girdigi için doktorumuz tavsiyesiyle 7 aylik erken kisirlastirdik ama erken kisirlastirildiktan sonra mamalar ozellikle erkek kedilerde idrar yolu problemlerine sebep olabiliyormuş, bende en iyi mama arayışına girdim. Acanayi arastirmistim ve birçok kişi onermisti fakat exclusion markayı sizlerden duydum açıkçası dediğiniz gibi ph değeri düşük mamalar en faydalisi teşekkür ederim😇

simbakedi

bence kısır mama kullanın. erkek kedilerde idrar yolu sorunları hem kısır değilken hem de kısırken yüksek, kısırlaşınca biraz daha yükseliyor. elinizdeki mama bitince kısıra geçmenizi öneririm. bolca yaş mama desteği yaparsanız bir sorun olacağını sanmıyorum

Fundice

Evet 2 türlü de risk yuksek. Veterinerimiz kesinlikle kısır mamaya gecmemizi istedi. Eskisi bitene kadar yenisiyle karıştırıp verecem. Teşekkür ederim. ☺