Kedimin Patisinde Yara Çıktı Acil Bilgi

Kedimin patisinde yara çıktı ve veteriner mantar olmadığını söyledi alerjik reaksiyon göstermiş olabilir mamasını değiştirmiştim royal canin proplana geçmiştim veterinerin tafsiyesiyle kaşıntıyı önlemek için iğne yapmıştı ve antibiyotik sonra geçmişti şuan tekrsr cıktı kan testi kötü çıktı bağışıklığı düşmüş 5 antibiyotik vurulması gerektiğini söyledi ve vitamin ayriyetten vetoskin ilaçı kullanmam gerektiğini bilgisi olan var mı

1 CEVAP

2 yaş dişi kısırlaştırılmış kızım var bana geldiğinde 3 aylıktı mama olarak sadece royal canin kullandım kısırlaştırdıktan sonra da markayı hiç değiştirmedim Daha sonra kızımın boynunun altında yuvarlak yara gibi bişey çıktı tüyleride döküldü (1. Resim) hemen veterinere götürdüm hep aynı veterinere götüyorum aslında iyi olduğunu düşünüyordum ve güveniyordum kısırlaştırma ameliyatı gayet iyi geçmişti. Veteriner hangi mamayı kullandığımı sordu royal caninin yüksek protein içerdiğini artık proplan (balık ürünleri)kullanmam gerektiğini söyledi iki tane iğne yaptı antibiyotik ve kaşınmasını önlemek için proplana geçtim tabi ve boynunun altında ki yara 3. Gün geçti tamamen tüyleride kendine geldi kedim cok isteksiz yiyor yerken tüyleri kalkıyor her neyse alıştırmaya calıştım aradan 1 ay geçti kızımın patisinde yine aynı şekilde tüy dökülmesi ara ara kanayan bi yara daha çıktı tekrar veterinere götürdüm kan testi yapılmasını istedim kan değerleri çok kötü çıktı bağışıklığı düşmüş bağışıklığı neden düştüğünü açıklıyamadılar bağışıklığı düşük olduğu için mi yara çıktı ? Yoksa yaradan dolayı bağışıklığı mı düştü yada mamayı birden değiştirdiğim için mi emin olamıyorum birde neye alerjik reaksiyon gösterdi birden mama değiştirdiğimizden mi yoksa değiştirilen kuma mı? Tam anlamıyla cevap alamadım veterinerden buda beni kuşkulandırdı açıkcası teşhis tam olarak net değil mantar olmadığını söyledi sadece bana. 5 gün boyunca 5 tane iğne olması gerektiğini biz gittiğimizde vurdu 5 tane (Synulox Histavet Dodex+ascorvet+nervit Bağışıklıği güçlendirmek için 4 adet vitamin ve bir adet antibiyotik kızım normalde aşılarda korkmaz ama bu antibi.yaptırırken ilk defa canı acıdı. Bu arada arka bacaklarında hafif tüyleri dökülmüştü şuan 3 gündür düşünme aşamasındayım tüyleri hafiften çıkmış birde merhem olarak bepanthol verdi onu süremiyorum habire yaliyor boyunluk almam gerekiyor. bu 5 gün boyunca olması gereken iğnelere günlük 450 tl vermem gerekiyor alerjik mama almam 259 tl vede vetoskin 420 tl yaptırmam gerekiyor mu iğneleri emin olamıyorum kızımın durumu iyi koşuyor oynuyor