İç-Dış Parazit Kaç Ayda Bir Yaptırıyorsunuz?

stellabennett

en son 2 ay önce yaptırdım yine yaptırayım mı yoksa 1 ay daha bekleyeyim mi

11 CEVAP

Aliye87

Kedi sahipleri özellikle dışarıdan geldiklerinde kedilerine dokunmadan önce temizliklerine dikkat ediyorlarsa, kedinin dışarıyla teması yoksa, içtiği su temizse (tercihen parazit riski barındıran şebeke suyu değil de içme/arıtma suyu), giydiğimiz ayakabbıları onların ulaşamayacağı şekilde muhafaza ediyorsak,.... vd. 3-4 ayda 1 bile yapılabilir. Karaciğeri olumsuz etkileyen kimyasallar barındıran ilaçlar ne yazık ki, keşke hiç kullanmak zorunda kalmasak ya da bunun doğal bir çaresi mümkün olsa...

cat_expert

3 ayda 1.

_SeNa

3 ayda bir yaptırıyoruz

Mia2021

3 ayda 1 defa

Gunesyildirimm

@aliye87

1 yıl koruma vaat eden pire tasmaları var aslında ama hiç kullanmadım gerçekten etkili mi bilmiyorum. Kullananlar yazarsa fikir olur bize de

Palyaco

2 ayda 1 en 8deal olanidir

bloodyluxury

Merhaba,

Biz 2 ayda bir dış parazit, 3 ayda bir iç parazit yaptırıyoruz.

mommymercury

2 ayda bir yaptırıyorum ben, tavsiye edilen süre de bu zaten.

Ozlemcakil

Tam 3 ayda bir ic parazit dis paraziti sadece bahar ve yaz aylarinda 3 ayda 1 yaptiriyorum ben en son temmuzda dis parazit yaptirdim , ama disardaki kiyafetlerimle asla evde vakit gecirmiyorum ayakkabilarimibhemen dolaba kaldiriyorum kizimin temasi engelli ayakkabi dolabina girmek istiyor asla izin vermiyorum

beyzathemoc1

Yaşadığınız yere göre değişir bu eğer piresi çok olan bir yerdeyse 2-3 ayda bir değilse 3-4 ayda bir