Mama Harici Ek Besin Vermeli Miyiz?

merhaba burdaki sorular ve cevaplarda mama onerilerinde okudugum kadari ile mamalarin besin degerleri az ve cogu kisi kedilere ek besin verilmesini onerdiler.Veterinerim 2 haftada bir yogurt vermemi onermisti bu zamana kadar oyle yaptim.Bu ara denemek icin mamasina ek olarak havuc,kabak,patates haslayip verdim bazen hepsinden azar azar haslayip verdim 1 hafta hem mamasini hemde ek besinini yedi herhangi bir problem yasamadik cok severek yiyor mamasida felicia sizce boyle gitmeli miyim yoksa sadece mama mi vermeliyim?

8 CEVAP

Anonymus297519

Kuru mama dışında kefir, yoğurt yağsız et -tavuk- balık haşlayıp suyu ile veriyorum. Tabi her gün vermiyorum bunları🐾

simbakedi

bence kesinlikle verilmeli. hasladıgınız besinler yanına bir de tavuk ekleyin, hepsini birlikte haşlayıp dilerseniz rondodan geçirip yaş mama gibi verin. ben balık da haşlayıp veriyorum kılçıklarını ayırıp. eğer kediniz seviyorsa ciğer, et de haşlayabilirsiniz. 5 tllik parçalar baya yetiyor. kuru mamalar yararlı şeyler değiller, bizim hayatımızı kolaylaştırıyorlar. bolca yaş mama, haşlama yiyecekler verin. ben ekonomik olması açısından 1 yaş mamayı 3 günde bitiriyorum her gün 2-3 tatlı kaşığı veriyorum, biraz da sulandırıyorum ki su da içmiş olsun. nd, gimcat, felicia konserveler uygun fiyatlı güzel içerikli yaş mamalar. nd yaş mamalar a mazonda prime ürünü ve 10tl. en güzeli o bence benim kedim de bayılarak yiyor. vets plus da güzel ama buradan alışveriş yaparsanız ekleyip deneyin. benim kedim hiç sevmedi ama sokaktakiler yedi.

buusracikk

Benim veterinere kalsa mama dışında hiçbir şey verme diyor ama bizlerde olduğu gibi onlar da değişiklik arıyor bazen. Kuru mama harici ara sıra yaş mama veriyorum haşlanmış tavuk ve haşlanmış yumurta veriyorum ev yoğurdunu çok seviyorlar her gün 1 tatlı kaşığı da ondan veriyorum vitamin ve maltlar dışında olanlar bunlar

hergun verildiginde bir sıkıntı olusturuyor mu

kedim agustos dogumlu o yuzden tavuk et ciger balik gibi besinlere baslamak icin biraz bekliyorum suan sebze,yogurt,kefir uzerinden gitmeye calisiyorum ve haslayarak veriyorum mesela kabagi tek basina haslayip ezip verdigimde yemiyor.cok az yogurt katip verdigimde bayilarak yiyor.Az once kabak,patates,havuc hasladim ezdim 2 cay kasigi yogurtta katip verdim cok severek yiyor 😊

Kedimizi yeni sahiplendik tam 2 aylik kuru mama dışında ek bir gıda vermem gerekiyormu acaba