Kedim Dikişkerini Söktü

CalicoMia

Kedim 2 gün önce kısırlaştırma ameliyatına girdi fakat 2 dikişini söktü birşey olur mu ne yapmalıyım engel olmaya çalışıyorum ama ben uyurken söküyor ne yapmam gerekiyor

6 CEVAP

NorthNight

Doku birbirini tutmuş ve temiz görünüyor sorun olmaz ama en azından o kalan bir dikişi açmaması için 2-3 gün yalanmasını engellemelisiniz, yakalık vs ile.
Şuan her ne kadar doku birbirini tutmuş olsada diğer dikişte giderse ve yalamaya devam ederse açılabilir. Tekrar müdehale gerekir iyileşmesi gecikir.

simsim1713

Benim kedim de sökmüştü dikisini sabah hemen veterinere götürdüm enjektörün içine krem çekip verdi her gün sürmem icin
bir de kumaş yakalık ödünç verdi
Dikişleri alınana kadar bu şekilde devam ettik

edmrcglu

üstüne batikon veya mor ameliyat spreyi sıkın ufak bir açıklık bile varsa daha çabuk kapatır ve kurutur hem de dezenfekte eder bölgeyi

CalicoMia

Teşekkür ederim fakat sabah son dikişi de sökmüş veterineri aradım yara kapalı ise sorun olmaz dedi umarım öyle olur

CalicoMia

Teşekkür ederim cevaplarınız için

Hayvanasigi0

Boyunluk takabilirsiniz bence veterinere danışmanız lazım bence ama sadece dış dikiş değil içten de diktikleri icin cok sorun olmaz ama yine de dikkatli olun