2 Yaşında Dışı Scotish Fold Kedim Var .Kilo Alması Gerek .En İyi Kuru Mama Ne Olabilir ?

Hangulsadan

Anket

Royal canın
(7 oy)
Proplan
(20 oy)
Toplam (27 oy)

Içeriği temiz bir mama arayışındayim . Kızım biraz zayıf kilo alması gerekli .

17 CEVAP

Hayvanasigi0

N&D iyi bence ama kilo aldırır mı bilmiyorum kaç aylık veya kaç yaşında ve kaç kilo

Gofrettiin

biz kiloyu hills balıklı ile aldık. benım kedımde scottish straight, ne royal ne proplan yemedi. nd ocean aldık begenmedı, hills ten cok memnun.

Warriorsans

Royal canin yada proplan hiç önermem içerikleri (bence) güzel değil. Kediniz kaç kg acaba? Kilosu eğer normalse lütfen kilo aldırmaya çalışmayın, 100 gr kilonun bile fazlası bir sürü hastalığa davetiye açıyor. Fit bir görüntüsü olmalı hafif bel oyuncusu olmalı. Eğer gerçekten bir zayıflık varsa somon yağı falan kullanabilirsiniz iştah açtığı söyleniyor. Biz şansın tüy sağlığı için kullanıyoruz. Mama olarak (kendimce en iyiden iyiye doğru sıralama yaptım bütçenize ve kedinizin alerji vs durumuna göre bakabilirsiniz) orijen, acana, n&d, brit care, alleva, bozita, exculusion, sanabelle, mystic…

Palyaco

Bozita kitten kilo aldırır hem glutensiz exclusion kitten de kilo aldırır lezzetli iki mama tavsiyemdir

Harin

Bütçeniz var ise Acana benim kedime iyi geldi

Tengu

Bu iki mamaya vereceğiniz parayla içeriği daha iyi mamalar alabilirsiniz. Nd sanabelle fitmin bozita bunları tavsiye ederim. Mutamin balık yağı kullanırsanız da hem iştahı açılır hem tüyleri pırıl pırıl olur

simbakedi

acikcasi niyetiniz kilo aldirmaksa kesinlikle proplani oneririm. icerik olarak begenmiyorum, son care bir mama gozumde ve ben de su an onu kullaniyorum :D kedimin kilo sorunu yoktu ancak asiri bir kilo alimi var, obez olacak utanmasa. 1 ayda 5 kilo acana yedi ama bunun sebebi tadini sevmesi, proplan aldigimizdan beri doymuyor gozlemleyebiliyoruz. bu yuzden proplan oneririm ben, icerigi de rc’e gore daha guzel. kilo alimi tamamlandiginda bozita, sanabelle, exclusion, nd, acana gibi markalara gecme ihtimaliniz varsa onlara gecerseniz daha saglikli olur.

Mia2021

Benimde 5 aylık olduk bugün scottish fold cinsi kedim var ben 3 ay önce sahiplendim kızımı hangi veterinere gitsem bana Royal canin ile beslendiğini söylediler 1 yaşına kadar scottish fold larin yani veterinerler önerirken burdaki insanların beğenmemesi beni endiselendiriyordu çünkü hayvan beseleyen kişiler gözlemlemişler diye düşünüyorum proplan. Ben köydeki kedilerine almıştım beğendiler kilo da aldılar yani

Hangulsadan

@Tengu

Evet dediğin gibi balık yağını deneyeceğim .

buketguven

Merhabalar,

Ben kedimi kızgınlığa girmeden kısırlaştırmayı düşündüğüm için kilosunu bekliyorum. 7 aylık şuan 2400 kg. 2500 ve üstü olmayınca kısırlaştırmıyorlar yani bizim veterinerimiz öyle söyledi bize.
Royal canin kitten kullanıyorum 4 aydır. Önceden baya yiyordu şu aralar 1 çay bardağını bile bitirmek istemiyor. Bizde mama değişikliği yaptık proplan alın dedi bizim veterinerimiz. Royal canini yemeyen hill'si hiç yemez dedi. Proplanda biraz tuzlu ama royal canin ile karıştırıp yiyebilir dedi. Bende öyle yapıyorum ve somon yağı aldım. Yemiyor ama ağzına şırınga ile sıkıyorum o şekilde yiyor. Sizede öneririm

Hayvanasigi0

Veteriner biximkine baya yagli fefi yemedine dikkat etsin dedi hiç te farkinda degildik aslinda 8 aylik ve 3.500 bizimki ama mamasini baya sevmişti biz de kabi bos birakmiyorduk bilmedigimiz icin

Lokumcukk

Nd kilo aldırır bebeklik döneminde özellikle balıklı olanı Purina proplanda da benim kedim baya kilo aldı Nd vr proplanı öneririm ama ikisininde balıklısı iyi bence

Lokumcukk

Rica ederiz Yaş mama olarak bu şekilde mama gerçekten çok kilo aldırıyor bende bir zamanlar kilo aldırmak için baya uğraştım herşeyi denedim Bu yaş mamayı mutlaka alın derim tam adı şöyle Me-O Jöle İçerisinde Ton Balıklı Pouch 80 gr Yavru Kedi Konservesi

Trifane

Proplan deneyin. Kısır kedime bile kilo aldırdı . Net kilo yapan bir mama. Bende zayıflatmaya çalışıyorum.

Hangulsadan

Ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.onerilerinize gore kafamda bi kaç mama oluştu onları deneyeceğim. 2 yasinda 2300 kg falandı 2 hafta önce .aslinda sağlık sorunu olacak şekilde bi zayıflığı yok dedi veteriner ama alması lazım dediği için aldırmak istiyorum. Tekrar teşekkür ederim herkese çoğunluğun tavsiye ettiği mamayı denemeyi düşünüyorum.