Kedi Kusmuğuuu Ve Öneri

Catincat

Arkadaşlar her kedi kusar mı tüylerini ve kusmaması için ne önerirsiniz

11 CEVAP

Evet kusabilirler. Önlem için macun yedirebilirsin

aslihan_e

Dedikleri gibi, malt kullanıyorlar. Zaten maltta da yağ ve lif varmış şimdi baktım. Ben malta o yüzden ihtiyaç duymuyorum demek ki. Sağlıklı yağ ve lifli gıdalarla diyetlerini destekliyorum.

Palyaco

Gimcat vest plus dr natures onericem maltlar bu ürünler en iyileri malt sektorunde

buusracikk

Kusabilirler benim kedilerim de ara sıra kusuyor. Tüy çıkarmalarını kolaylaştırmak için malt verebilirsiniz

Renklipati

Düzenli malt verirseniz bu tarz sorunlar olmaz en azından bizde olmadı hiç kedim 14 aylık..malt sayesinde yuttuğu tüyleri kaka yoluyla atıyor

Tgckrks

Düzenli malt kullanırsa kusmaz

aslihan_e

Çok fazla birikirse nadir olarak kusarlarmış ama aşırı birikmesi gerekli. Ben yıllardır kedi bakıyorum hiç tüy kusmak için kustuklarını görmedim, kusarlarsa ya parazittten ya hastalıktan kusuyorlar. Bence kedisi tüy kusanların beslemelerinde bir sorun var. Sürekli kuru mamayı dayadıklarından vs. olabilir diye düşünüyorum. Onlarca kedi baktım tüy kusan görmedim. Tüy dökme mevsiminde düzenli tararsanız sağlıklı yağlarla beslenmesini destekler, lifli gıdalarla sindirim sistemini düzenlerseniz tüy falan kusmaz.

Catincat

@aslihan_e benim bıcırık yaş mama yiyince direkt olarak ishal oluyor o yüzden mecburiyetten kuru mama veriyorum

Catincat

  • hangi maltları önerirsiniz arkadaşlar

Tgckrks

Kediden kediye değişir eğer çok tüylü bir kediyse sürekli kusma yapabilir ama değilse uzun aralıklarda olur . Sürekli bir kusma varsa parazit fln olabilir

Catincat

@Palyaco hairball olanı di mi