Kedi Tuvaletleri

efruzg

kedim etrafa çok fazla kum dağıttığı için değiştirmek istiyorum . ama kararsız kaldım yarım mı alınmalı yoksa tam kapalı olanlardan mı ?
yarım kullananlar dağılma gibi problemler yaşanıyor mu ?
tam kapalı olanlarda ne gibi problem yaşanabiliyor ?
bilgilendirirseniz sevinirim :) şimdiden teşekkürler..

4 CEVAP

zeynepgurgen

Bazı kediler tam kapalı tuvaletlerden ürküyorlar. Başta ürkmeseler bile kum kapalı ortamda kaldığından tüm koku içeri hapsolmuş durumda oluyor ve zamanla bundan rahatsız olup girmek istemeyebiliyorlar.

KedimVar

Benimki tam kapalıya bayılıyordu. Hatta doğumunu bile orada yapmaya çalıştı ve bir ara açık kullandık. Ama o açığı değil de kullanmasın diye yukarılara kaldırdığımız kapalı tuvalete giriyordu inatla. Dağılma olmuyordu. (Önüne paspas koyuyordum ben.) Şimdi yarım kapalı kullanıyorum. Temizlemesi daha kolay, daha az yer kaplıyor ve dağılma olmuyor yine. (Bunun da önünde paspas var.) Ben yarım kapalıyı, kedim de tam kapalıyı sevdi. :)) Ama yarım kapalıyı da kullanıyor, kullanmama gibi bir sorunumuz yok.

Tam kapalı

efruzg

Tam kapalı daha iyi gibime geliyor ama bazı yerlerde okuduğum gibi kedi üzerine sinebiliyormuş içerideki koku :/