Kopek Almak İstiyorum

DOMI

Biz ailecek köpek almak istiyoruz Terriyer cinsini düşündük.Ancak evde yanlız kalmayı bilmesi lazım.Ve çocuk sever.Bize hangi köpek cinslerini önerirsiniz.

7 CEVAP

simbakedi

barinakta kriterlerinize uygun kopegi vereceklerdir. lutfen satin almayin satin alinan cinslere satilmasi icin 40 tane bahane uydururlar. onemli olan cinsi degil kopegin karakteri. barinakta boyutunu ve istediklerinizi belirtirseniz uygun kopekleri gosterirler size

NorthNight

Keşke beyaz eşya seçiyormuş gibi sormasanız. Çocuk sever diye bir genelleme mümkün değil, bir hayvan x çocuğunu sever y çocuğu onu rahatsız ediyordur sevmez. Makine değil onlarda can.

DOMI

Teşekkür ederim

simbakedi

bu arada evet cocuk sever degil de cocuklara karsi agresyonu olmayan kopek onerirler size. @NorthNight dedigi gibi olur cunku. golden cinsi kopegi olan arkadasimin kopegi kuzenini isirdi kiskancliktan ama sorsaniz goldenlar en cana yakin hayvandir. o yuzden oyle her sey gulluk gulistanlik olmaz, sizinle vakit gecirdikce hem siz ona hem o size alisacaktir. ayrica insagramda ya da petlebi sayfasinda da yuva arayan cok hayvan var onlara da bakabilirsiniz

Pikapru

Hayvan ticaretinin bir parçası olmayın lütfen arkadaşların da dediği gibi barınaklara ya da sahiplendirme ilanlarına bakabilirsiniz. Birkaç önemli kısma değinmek istiyorum. Köpek sahiplenmeden önce tuvalet eğitimi, eşyalara zarar verme, yalnız kalındığında havlama vs vs gibi birçok durumla karşılaşabilirsiniz. Karakterleri de zamanla belki değişkenlik gösterebilir. Bu gibi basit sebeplerle terk edilen bir sürü can var maalesef. Özellikle tuvalet eğitimi sabır gerektiren bir iştir. Ailenizin bir ferdi olacak bu yavru ve ömrü boyunca sizin sorumluluğunuzda.

Tabii ki tüm olumsuz durumlar onların size katacağı güzellik yanında aşırı önemsiz. Bu süreci deneyimlemek adına geçici yuvalık da yapabilirsiniz

theyusra

yaşı büyük bir köpek sahiplenin, her türlü yavrulardan bir adım öndedirler.

Partilerindostu

Bence barınakta alın zaten siz oraya vardığımızda elbet sizi seçen bir köpek çıkar ben kendi köpeğimi sokaktan aldım. Ama 1 hafta boyunca onunla iletişim kurmaya çalıştım şimdide bana ve eve çok sadık.