Kedilerde Gençlik Hastalığı Kediden Kediye Mi Bulaşıyor

stellabennett

yani bir kediye bulaşması için başka bir kediyle (hastalığı olan) temas etmesi ya da onun temas ettiği bir şeye mi temas etmesi gerekiyor

2 CEVAP

edadnmzr

Evet temasla geçer. Siz dışarıda bir kedi sevip taşıyabilirsiniz. Bu yüzden eğer kedi sevdiyseniz eve geldiğinizde üstünüzü değiştirip ellerinizi yıkamadan kedinize dokunmayın

gece18

Daha cok tükürük, tırmalama, dıskıdan bulasır. Dahası var herhangi bir kedinin dokundugu yere dokunursada bulasabiliyor maalesef. Virüs çok dirençli bir virüs dezenfekte olayıda tamamen yok edebilecek türden degil. Cok dikkatli olmak gerekiyor.