Sonunda Aradigim Kumu Buldum-Tavsiye-

Gozdetemizel

Yurtdisindan buraya tasininca kum sorunumuz hasıl oldu.enaz 10 farkli kalin taneli kum denedim ama sonuc hep fiyasko.
Yeni kesfim bionatura Large.donusturulmus kagittan uretilmis,cisi emdikce sisiyor dolayisiyla topaklanma ve surekli cis temizleme derdi yok.kakaya da yapismiyo dolayisiyla temizlerken heryer kum olmuyo.tek sorun kurekten gecmeyecek buyuklukte olmasiydi ,biz kuregin deliklerini matkapla genislettik ki zaten gerek yokmus acemilik oldu biraz.direk kurege alip sallayinca zaten hafif oldugu icin taneler dokuluyo.fiyat biras fazla gelebilir ancak ben evde bebek var diye 3 haftada bir degistirmeme ragmen 10lt urunu 9hafta(2,5) ay kadar kullandik.cunku kum kabina tepeleme doldurmaniza gerek yok.dokulme eve sacilma durumu yok.umarim birilerine faydali olmustur

7 CEVAP

simbakedi

toz durumu nasil?

emiragacci

Kum dikkatimi çekti koku hapsetmesi nasıl?

cat_expert

fiyat biraz fazla gibi fakat dediğiniz gibi 2.5 ay gidiyorsa bentonit kumlarla hemen hemen aynı paraya geliyor.

Ben aktif karbonlu kum alıyorum 20 litre ve 90-100 lira civarı şu an fiyatı ve o da 2.5 ay civarı gidiyor. Denemek gerek.

Gozdetemizel

Geri donusturulmus kagittan oldugu icin toz cikartabilme sansi yok.urunu top haline getirilmis kagit gibi dusunun

cat_expert

Kedimiz alışır mı orasını da merak ettim, yorumlara biraz baktım bazı kediler yadırgamış ve yapmamış.

Gozdetemizel

Bende yurtdisinda catsan aliyodum zaten ilk 5te bi bentonitti.burda bulamadim oyuzden cok denedim.banyomuz kucuk kapisi surekli acik artik 4.haftada cis kokusu aliyosunuz temizlerken ki zaten bence bi kum 1ay durmamali

Gozdetemizel

Benim kedim hicbiseyi yadirgamadigi icin cok farketmedi ama icine birazda eski kumdan koyabilirmisiz oyle yazmislar.hatta ben mail atip daha pahali olanin ne ozelligi var diye sordum “veterinerlere veriyoruz onu,normal ev kedisi icin sizin aldiginiz yeterli “dediler