Kısır Yavru Kediye Brit Care Mi Bozita Mı

Gunesyildirimm

Dişi sarman kedim şuan 4 aylık 6 7 aylıkken kısırlaştırmak istiyorum ama 1,5 aylık maması kaldı o yüzden mama araştırmalarına başladım. Hem yavru hem kısır olacağı için advance young mamasına baktım ama içeriğini çok da beğenmedim, iyi içerikli bir yavru kedi maması almak daha mantıklı geldi. Böyle düşünmemin bir sebebi de dişi kedilerin 1 yaşına kadar kısır da olsa yavru maması yiyebileceğini okudum öyle öneren veterinerler varmış. Boyu da uzun bir kedi ve kilosu normal, ayrıca doyunca bırakıyor çok iştahlı değil ve hareketli. O yüzden yavruyken kısır da olsa yavru kedi maması vermemin gelişimi açısından daha doğru olacağını düşündüm. Şimdi gelelim soruma. Araştırmalarım sonucu brit care ve bozita mama arasında kaldım. İncelediğimde ikisinin de içerikleri güzel hatta bozita isveç maması olması sebebiyle biraz daha hoşuma gitti ama kısır kedilerde magnezyum fosfor miktarının çok yüksek olmaması gerektiğini okumuştum bu oranlar brit care de daha düşük. Sonuç olarak kafam karman çorman yine. Şuan nd tahılsız kullanıyoruz tüyüne falan çok iyi geldi yumuşacık oldu kızım bu arada. İçeriklerini de bırakıyorum ilk ikisi bozita diğeri brit care. Kızımın kısır olduğu dönemde de yiyeceğini düşünerek ve içeriklerini de göze alarak hangisini önerirsiniz? Sitede mamayla ilgili çok soru olduğu için sormak istemedim aslında ve eski soruları inceledim aslında ama tam bizim durumumuzla örtülen bir durum olmadığı için sormak zorunda kaldım. Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler❤

9 CEVAP

Gimlihanim

Şuan çok yememesi, doyunca kalkması kısır olunca da aynı olacağı anlamına gelmiyor malesef. Benim kız da yemezdi. Zorla yedirirdik. Sadece yaş mamaya atılırdı. Kuru mamayı aç kalmamak için yerdi resmen. Ama kısırlaştırdıktan sonra şimdi doyuramıyoruz. O yüzden yavru kedi maması almanızı önermem. Öyle bir durumda çok fazla kilo aldırır.

Kısırlaştırılmış kedi mamasında yağ oranı düşük olmalı. %10 yağ oranı kısır kediler için ideal. Magnezyum oranı çok düşük olmalı genelde 0.07-0.09 arası oluyor. Fosfor, kalsiyum ve magnezyum oranları dengeli olmalı. 1 civarlarında olması ideal sanırım fosfor ve kalsiyumun da.

Renklipati

Brit care derdim fakat çok yumuşak kaka ishal şikayet var şayet tester alıp denerseniz olumsuz sonuç olmazsa brit care alın derim..umarım yarar kedinize..ayrıca bende 6.ayında dişi kedimi kısırlaştırma yaptırdım veteriner im kesinlikle kısır mama ya geçmemi söyledi öylede yaptım

Palyaco

Exclusion yavru tavsiye ederim hem sağlıklı hem Akdeniz besinleri bağışıklık güçlendirici yemeyen kedi yok lezzet bakımından yada bozita öneririm

theyusra

kediye kilo aldıran yağ değil karbonhidrattır. sakın kedinize yağ oranı %18den düşük bir mama yedirmeyin. kediniz dişi zaten, büyüyene kadar brit care ve bozita karıştırıp verirdim ben olsam, tek bir şey seçme taraftarı değilim.

simbakedi

bozita öneririm. ben de kullandım zamanında kedime çok iyi geldi, bayılıyordu yemeye. bence 10kiloluk bozita kullanacaksanız sonrasında kısıra dönün. erkek kedilerde idrar yolu enfeksiyonu riski hep var. güzel mamalarda da yüksek bir oran yok açıkçası magnezyum konusunda vs. ben acana all life stages kullandım sorun yaşamadım. proplan kullanıyorum şu an bazı sebeplerden ötürü içim rahat değil ancak bunda da sorun yaşamadım, bunun hatta magnezyum oranı vs belli bile değil bulamadım hiç aksjdaksjhd o yüzden bol su içimi çok yardımcı olacaktır. ben yine de biofeline urinary d tablet aldım, ayda 1 ya da max 2 kere veriyorum desteklemesi açısından. kızılcık içeriyor bu yüzden faydası var idrar yolları için. direkt kızılcıklı bir şey siz de hazırlayabilirsiniz ancak çok zahmetli olur. biofeline içinde 75 tane var, ayda 1-2 den hesaplayınca baya uzun süre gidiyor kısaca :)

Gunesyildirimm

10 kilo 5 ay gider brit alırsam daha da az onlar bitince 10 11 aylık civarı zaten kısıra geçerim. Ama gidip de 2 kilo mama almak istemiyorum 10 kilo daha uyguna geliyor. Kedim erkek olsa enfeksiyon riski yüzünden böyle yapmazdım zaten alırdım 2 kilo. 1 yaşına kadar kısır da olsa yavru maması öneren veterinerler de duyunca kafam karıştı. Bu arada benim kedim yaş mamayı bile istekli yemiyor bıraksam dışarda saatlerce durur dokunmaz. En olmadı iştahı açılırsa öğünlü beslerim diye düşünüyorum. Sonuç olarak 1 kişi bozita 1 kişi brit demiş ben hala kararsızım :(

simbakedi

sarman diye okuyunca erkek sandım kusura bakmayın :D brit care ben de kullandım kedime, kakasında inanılmaz bir koku yaptı. oysaki biz acana kullanıyorduk yani et miktarı tahılsızlığı falan aynı hep. alışamadı bir türlü. o yüzden bozita daha risksiz bence. brit care çoğu kedide bu soruna yol açtığı için sorunlu biraz. 10 kilo alıp pisman olmayın sonra. ama britin de testerları da var yeme garantisi de var. buradan 2 (ya da 1.5 hangisi var hatırlamıyorum) kiloluk küçük paketten alıp %10undan azını kullanmışsanız iade edebiliyorsunuz açmış da olsanız. o şekilde de deneyebilirsiniz. yine canlı desteğe danışın bu yeme garantisi hakkında eğer brite karar verirseniz

Gunesyildirimm

İşte brit mi bozita mı kararsız kaldım :( kısır kedi için oran olarak hangisi daha iyi olur britin içeriğinde fosfor magnezyum falan daha düşük. Ama bozitada isveçte üretiliyor ya çok daha güvenilir diyorlar. Bir de britin şu ishal sıkıntısı da düşündürdü. Gerçi ndde de böyle bir problem olduğu söyleniyordu ama benim kedimde olmadı iyi geldi. Bilmiyorum kafam çok karışık. Britin testerı var mı acaba ondan alıp denesem bi dediğiniz gibi iyi olur

Gunesyildirimm

Brit care crazy de tahıl var bir de brit care kitten hipoalerjenik mama var o tahılsız. Ben tahılsızı alacaktım ama brit carein türkiye distribütörü olan atlaspette bu tahılsız olan mamayı ürünler kısmında bulamadım. Eski seri mi artık yok mu sebebini bilen var mı? Yeni soru açmayayım diye buradan sorayım dedim