Her Yer Tüüy!!

ayseeny

merhabalar, american short hair-sottish fold mix bir medium var, kucağınıza aldığınız an her yeriniz tüy oluyor, evin her yerine tüyü dökülüyor, artık kendi sağlığımız için endişeleniyoruz çünkü severken bağrımıza soktuğumuz için ağzımız yüzümüz hep tüy.. her gün tarıyoruz ama azaltmamız lazım bu durumu. önerebileceğiniz bir şey var mı? tüy dökmeyi azaltacak vitamin mama vs ?

14 CEVAP

Cotontzu_Siri

Brewers yeast ve bira mayası tableti de çok fayda eder.

ayseeny

peki çok teşekkürler mutlaka bakıcam

ayseeny

çok teşekkürler

ursaminor

Bu dönemsel mi yoksa genel bir sorun mu?
Mevsim geçişlerinde çok dökülüyor çünkü tüyler.

10-15 günde bir furminator kullanıyor musunuz? Furminator çok işe yarıyor (ama markası kesinlikle furminator olmalı, royal vs. olanlar yoluyor tüyleri. Tecrübeyle sabit inanın)

Mamanız tavuklu mu? Balıklı mamalar tüy dökülmesini azaltıyor. Tavuklu ise dökülmeyi tetikliyor.

Bu biraz pahalı bir ürün ama kesinlikle işe yarıyor:
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/gimcat-creamy-licks-skin-coat-kedi-macunu-7x5gr.html

ayseeny

merhabalar, doktorumuz bunlar hem dönemsel hemde bebeklik tüyleri demişti ama 7 aylık oldu yani demekki bu hayvan hep böyle tüy döken bir cinste.. maması n&d narlı balıklı kitten, ekstra olarak yalnızca malt kullanıyorum tavsiye ettiğiniz ürün hakkında bilgim yoktu

Cotontzu_Siri

Beaphar ve naturalis adramys bu arada

ayseeny

Brewers yeast vardı ama doktorum kullanma bunları dediği için çöpe atmıştık

Cotontzu_Siri

Bira mayası için neden kullanma desin ki? Zararlı bir yanı yok.

ayseeny

üzerinde sarımsak hapı yazıyordu tam bilmediğim için ne olduğunu, doktor kullanma diyince kullanmadım tabiki

Cotontzu_Siri

Sarımsaklı olmayanı da var, çok etkili

Cotontzu_Siri

Bu

dollfacepersian

Konu dışı ama bir şey sormak istiyorum. Bulunduğunuz British anne bebeklerine ne oldu? Anne yeni yuvasında mı? Bebekler sütten kesildi mi? Şuan nasıllar? Çok merak ettim de

KedimVar

Ben sarımsakladınız kullandım Beaphar ın. Kedim bayıldı. Çok etkililer gerçekten.

ayseeny

yavrular büyüdü kocaman oldular süttende kesildiler her biri kendi yuvasında sağlıklı