Kızgınlık Dönemi

yaseminece

6 aylık erkek kedim balkonda oturuyor genelde ama dişi kediler yaklaştıgında balkondan atlayacak gibi yapıyor,hatta bir gün atladı(çok yüksek değil,1. kat) az kalsın diğer kediyle çiftleşmeye calısacaktı,zor aldım.Evde sürekli bağırıyor,camları tırmalıyor.Henüz iz bıraktığını görmedim herhangi bir yere çişini de yapmıyor.Kumuna yapıyor sadece.Bize karşı çok saldırgan,ellerim yara bere içinde.Kısırlaştırmak için çok erken,bu süreci daha rahat nasıl atlatabiliriz acaba?

2 CEVAP

Benim1kedimvar

Bence kedinin şu anda kızgınlık döneminde değil .çiftleşmek istemek degilde kediyle oyun oynamaya çalışmış olabilir veya kendini korumaya alip saldirmaya gecmis olabilir ve sizde Bunu çiftleşmeye çalışıyor sanmış olabilirsiniz 6 ay erkek bir kedi için kızgınlık dönemi çok küçük Benim kedim şu anda 14 aylık Temmuzun yirmi sekizinde doğdu ve yeni yeni kızgınlığa giriyor hala tamamen girmiş bile değil yani 6 ay erkek kedi için gerçekten çok düşük bir ay .ancak dişi kedi olsaydı Tam da kızgınlık döneminin ortalarında ya da bitirmek üzere olmuş olabilirdi .çok düşük ihtimal erkek kediler küçükken kizginliga girebiliyorlar ama ben sizin kedinizin kızgınlık döneminde olduğunu düşünmüyorum yani anlattıklarına göre size saldırgan olmasının sebebi başka şeyler de olabilir kapıyı pencereyi tırmalamasının sebebi gayet normal benim kedim bunu hep yapti . sonucta kediler merakli hayvalar . her kapali seyi kesfetmek istiyolar ben bunu her kedide gordum

yaseminece

Çok teşekkürler,ben de kızgınlığa gireceğini düşünmüyorum ama bazı erkek kediler erken de girebiliyormuş emin olamadım.Evde de camlara çıkıp bağırması beni tedirgin etmişti açıkçası,teşekkürler:)