Kedim Damak Yarığı Ameliyatı Oldu Fakat Dikişlerini Patlattı

Luna08

Kedim damak yarığı ameliyatı oldu fakat dikişlerini patlattı 1 hafta 1 gündür antibiyotik + sıvı takviye tedavisi uygulanıyordu fakat bugün antibiyotiği kestik. Damak yarığında kapanma yok fakat çok fazla güçsüz düştüğü için onu beslemek zorundaymışız biz de onu zorlamadan bir şeyler vermeye çalışıyoruz (Luna hâlâ yoğunbakımda veterinerde kalıyor) ama yediği şey burnundan aktığı için korkuyor yediği lapa türünde olan meo ödül mamaları var onu yerken çok daha az sıkıntı çekiyor. Bu arada Vücudu çok güçsüz olduğu için anesteziye alamıyorlar ve damağı tekrar yırtma ihtimali olduğu için kendiliğinden kapanmasını bekliyorlar. Önerebileceğiniz bir şey var mı elimiz kolumuz bağlı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

1 CEVAP

D-O

Cok gecmis olsun!!! Boyle bir tecrubem yok ama eger beslenmesi gerekiyorsa kaliteli besin degeri yuksek yas mamalar verilebilir tabii damagi ne kadar uygun bilemiyorum :(
Belki tecrubesi olanlar gorur cevaplar