Böcek İçeren Kedi Maması :D

dogakaradag

Merhaba son zamanlarda almak istediğim ve çok kaliteli olduğu öne sürülen bir markanın (Mera) böcek içeren kedi maması var. Kedime Acana kullanıyoruz ama sindirim sistemi hassas olduğu için denemeyi düşündüm. Mama için çok kaliteli dense de içeriğinden emin olamadım. Sadece protein miktarı yazıyor, et miktarı yok. Almanya’nın en iyi kedi mamalarından biri olduğu söylenen bir mama olduğu için kafam karıştı. Sizce kötü mü bu içerik, yoksa denenmeye değer mi? İÇERİK FOTOĞRAFTADIR

24 CEVAP

Hangulsadan

Doğru hayvanlar zaten doğaları gereği böcek yer ya bence de olabilir. Deneyebilirsin

CapKek

içim kalktı ya :)))) kedime yediremem sanırım :)

theyusra

yavru mamasını kullanıyoruz şu an çok memnunum ben, yakında bunu da denemeyi düşünüyorum.

Poncimin

Mera, Alman üretimi kaliteli markadır. Fiyatı, içeriğine göre değerlendirdiğimizde yüksek kalıyor. Daha iyi alternatifleri var gibi duruyor ama Mera kedilere çok iyi gelen bir mama, hakkındaki yorumlar çok olumlu. Alabilirseniz denemenizi öneririm.

Böcekli olması ilginç ama bir yandan internetten baktığımızda yenilebilir böceklerin faydaları hakkında yazılar gördüm. Faydası olduğunu düşünüyorum. Bu arada Britcare markasının halihazırda ödül mamaları vardı. Şuan sitesine baktığımda gördüm yeni ödül maması çeşitlerini çıkarmışlar. Bunlardan biri de böcekli :D Üstelik Mera da böcek oranı %14'ken Britcare'in bu ödül mamasında %30 böcek var. Türkiye'ye henüz gelmemiştir ama gelirse alıp denerim.

https://brit-petfood.com/en/products/770742-brit-care-superfruits-insect-with-coconut-oil-and-rosehips

D-O

İlk defa boyle bir sey goruyorum cok ilgincmis :D

dogakaradag

:( ben sanırım salyangoz da beslediğim için (3 buçuk yaşında şimdi kerata eheheh) böcek olayı bana iğrenç gelmedi :D iğrenç geleceğini düşünemeden sormuştum, rahatsız olduysanız özür dilerim :’)

Palyaco

Cok kaliteli bir mama fiyat uçuk ama denemek lazım almanlarin en iyi mamasi

teddybal

Kullanılan böcek larvaları bir sinek türüne aitmiş.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Hermetia_illucens

Bu arada sitede çok övülüyor şimdi linçlenmem umarım jfjfjf ama bu içeriği bana markasını kapatarak gösterseler, kalsın ya daha iyisini buluruz der almazdım. Protein oranı da %32 az bence. Bilemiyorum ama, marka tecrübesi ve mama yapım işlemlerinde kullanılan teknikler sayesinde mamaların sağlık oranı arttırılmış oluyordur sanırım, çünkü mera kötüleyen duymadım daha.

UmmSukufe

😄 2 kg mamaya bu fiyatı maalesef bütçem gereğii veremeyeceğim için böcek larbası toplamaya başlayalım bakalım ksjskskş Ben olsam madem Almanların 1 numarasıymış alır dener, kedimdeki etkiye göre devam eder ya da bırakırdım. Bana böcek larvası kötü gelmedi yaa :)

Böcek olması beni şaşırtmadı çünkü kedim kara sinekleri avlayıp arada azına atan bir kedim var 😂

Hangulsadan

Aaaa ne tuhaf .Valla bilemedim :D

dogakaradag

ahaha evet ben de başta “ne alaka böcek ya :D” diye düşündüm ama sindirim için ve probiyotik açısından kediler için çok uygunmuş sanırım böcek. İçeriğinde sadece protein yazmasa alıp deneyeceğim direkt. Markaya çok iyi diyorlar :D

teddybal

Bu arada ben olsam Finest Fit serisiyle markayı denemeye başlardım sanırım.

dogakaradag

Tamamdırr :) Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O zaman Finest Fit serisiyle denerim ilk önce

Catincat

benim kediminde sindirim sıkıntısı var kittenlerin hassas sindirim maması yok mu ya kedim 5 aylık