Kedi Böbrek Rahatsızlığı

ilknrdaisy

2 yaşında erkek kedim var, geçtiğimiz ocak ayında böbrek yolları enfeksiyonu yaşadık, 1 hafta antibiyotik+serum 3Ayda royal canin urinary yollar için veteriner mamasi kullandık. Daha sonra proplan kisirlastirilmis kedi mamasi kullanıyorduk. Proplanin kotulenmesinden dolayi n&d düşük tahilli kisirlastirilmis kedi mamasi kullanmaya başladım yaklasik 2 ay oldu. Kedim bugün kutusuna girip girip çisini yapmadan çıkıyor ya da 1 damla yapıyor. Sabaha kadar çişini yapmazsa veterinere götüreceğim ancak merak ettiğim proplana geri donmeli miyim nd de devam mi etmeliyim? Ya da böbrek rahatsızlığı geçirmiş kedi sahipleri hangi mamayi kullanıyor?

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

Vetlife kısır erkek maması

yasement

Ben sizi anliyorum hak veriyorum. Idrar orneginde tas gorununce ertesi gun idrar kesesini muayene ettirmeye getirmemi istemisti veteriner. O geceyi cok zor gecirdim. Benim veteriner bi akrabam var ona bahsedince beni cok rahatlatmisti. Hekimlik yaptigi zamanlar kesesindeki ceviz kadar taslari bile yok ettiklerini soylemisti. Asidik alkali taslar hakkinda neler yapilmasi gerektigi hakkinda bilgilendirmisti hic korkma dedi. Siz de korkmayin lutfen. Bizde kesede tas yoktu tikaniklik yoktu yine de onun stresini yasamak zor. Ama geciyor.

yasement

Hills yetiskinle biz de iyi anlastik ama icine eski mamasindan koyunca daha cok yiyor :D yavas yavas proplani azalticaz ya da yetiskin proplan alip karistiricam 1 yasindayiz artik.d

yasement

Yalniz onun bobrek sorununun nedeni nd mamaydi. Simdi mesajlara girince gordum

yasement

Nd idrarda tasa neden olmustu bizde de. Farketmesek belki ilerleyip enfeksiyon olcakti. Idrarda tas olan baska uyeler de var mesajlastigim nd kullanmis olan. Ben proplana geri dondum memnunum hills ton balikli proplan jr karisik veriyorum

batuhantopcu

Hemen hemen bütün mamaları kullanan biri olarak en çok hillsten memnun kaldım. Kedimde tüy dökümü tamamen geçtiği gibi hareketliliği arttı. Şimdi hillsten başka mama kullanmak çok riskli geliyor bana.

yasement

Bi uye var bildigim, mesaj atayim size profil linkini sorun isterseniz.

ilknrdaisy

Sanırım bize farminanin mamalari dokunuyor ya da büyük tesadüf.. ilk hastalığından önce de matisse kullanıyordum o da farmina ya ait. Şimdi nd de ayni sorun yaşandı, tekrar farmina ya ait bir mama kullanmaktan korkuyorum :(

Cotontzu_Siri

Tesadüf çünkü içerikleri çok farklı

ilknrdaisy

O kadar üzgünüm ki keşke mamasini degistirmeseydim deyip duruyorum, bazen daha iyisini yapmaya çalışırken kötü sonuç doğuruyor, aynı şeyleri yaşamadan daha kolay bir şekilde atlatiriz umarım bu sefer...

sry_dlvr

Merhaba, 13 sene boyunca bir siyam kedim vardi sonrasinda melek oldu gitti:( bobrek rahatsizligi yasamistim. Biz proplan kullaniyorduk ve cok memnunduk. Fakat bobrek yetmezligi malesef kedilerde olabiliyor ozellikle siyam cinslerinde fazla.Bizimki ilerki yaslarda ciddi bir sorun oldu ve cok zayiflayip hicbirsey yiyememeye baslamisti:( Allah sifa versin. İnsallah düzelir kediniz.