Köpeğinizle Yürüyüş Süreniz.

Nhnnn

Merhaba acaba köpeğinizle ne kadar süreli yürüyüşler yapıyorsunuz ya da yürüyüş dışında egzersizler yapıyor musunuz ne tavsiye edersiniz?

4 CEVAP

Robin

ekstra egzersiz yapmıyoruz ama haftasonları daha uzun süre dışarıdayız mutlaka normal yürüş süremiz 45 dk -1 saat arası oluyor genele havaya ve benim yorgunluğuma bağlı olarak

Hayvist

Yürüyüş köpeklerimizin en ihtiyacı olan ve doğasında mutlaka yaşaması gereken bir unsurdur. Köpeğinizin formuna göre bu süreyi siz belirlemelisiniz. Ortopedik veya pati yataklarında rahatsızlığı olan bir köpeği uzun süreli dolaştıramayacağınız gibi genç, enerji patlaması yaşayan bir köpeğide kısa süre gezdirmeniz yeterli olmayacaktır.

yorkshia_gsd

Sabah saat 7 kalkıyorum Barf ve mama saati ,saat 8 bir elimde kedi tasması diğerinde 2 köpek başlıyoruz yürümeye . Kedi 10 dk sonra yoruluyor ana kucağına oturtuyorum o çevreyi izliyor. Sonra biz devam eyoruz en az 2 km yürüyoruz sabah mahmurluğuyla. Sonra tatilse eğer eve gelip uykuya devam. Biraz sonra eğitim saati , oyun vakti ...
Daha sonra bütün gün kapalı bahçede koşuyorlar. Akşam saat 7 akşam maması saat 8 tekrar bir yürüyüş ve pilimiz bitiyor.

ariftemel7

1.saat yeterli