Kedim Yine İdrarını Yapamıyor Ne Yapmalıyım??

Tgckrks

3 gün önce sondası çıkarıldı Mesanesinde tıkanıklık vardı. şuan yine 2 kez tuvalete girdi çıktı yapamamış ne yapmalıyım. Hills c/ d mama verdi veteriner ondan hariç takviye birşey vermedi. Kullanabileceğim bu süreci yaşayan önerisi olan var mı lütfen çok üzgünüm .

27 CEVAP

bernac

İğne olarak takviye olarak yapılmış olabilir biz o sorunu cok yaşadık ilk seferde hiç yapamayınca sonda takıldı ve sürekli kullanması gereken takviyelerverildi arada tekrarladı tabi özel mamasını artık yemiyor ve nd mama kullandıgı zamanlarda meydana gelmişti takviyeleri devamlı kullanması işe yaradı arada değiştiryor ama içerik aynı vobis multivitamin sonda takildıktan sonra hem antıbıyotik tedavisi aldı çabuk toparladı bu vitaminle internette var ,vobis multivitamin birde probiyotiği vardı hatırlayamadım devamlı suyuna damlatılan… şimdi swiss vitamin ımmunsistem paste ve swiss uriner paste kullanıyoruz aylardır bunu hiç kesmedik yoksa kronikleşecek size tavsıye yapamama sorununda pusetinin içine sıcaksu torbası yada şişe koyun havluya dikkat edin yanmasın ama sıcak rahatlatır sistiti ve arada siz kumuna götürün bırakıp gözlemleyin kısır erkek kedilerin en büyük derdi bu

Zehratrn

Yaşadığınız şehirde büyükbaş ağırlıklı hekimler varsa pet alanında yetersiz kalabilirler. Keza ilaçlarda öyle. Kedinizin bugün ki durumu nedir

Jean

Şu veteriner gerçekten evlatlarımızın iyileşmesini istemiyorlar. Hiç samimi bulmuyorum, süreci uzattıkça uzatıyorlar. Ona gerek yok buna gerek yok. Mamadan alıyor alacağını vs. Gözümüzün önünde can çekişiyorlar :( kimlerin eline kalıyoruz. Kediniz su içmek istemez bu sürecte mutlaka ara ara su verin. Böbrekleri zarar görmesin. Yaş mamaya kızılcık tavsiyesini deneyin mutlaka. kısa sürede toparlar umarım :(

Trifane

Evet bu idrar yolları malesef böbreklere zarar verebiliyor. Basit bir olay aslında ama veteriner ilgisi çok önemli. Çok çabuk hızlı oluyor böbreklere zarari. Bizi de bilgilendirin çocuğun durumu için.

Tgckrks

Kızılcık aldım ve bio urinamin tablet aldm kızılcık suyunu çok az bir miktar şırınga ile günlük veriyorum. C vitamini tableti de veriyorum idrar yapabiliyor ama idrara gittiğinde uzun duruyor hala . Morali neşesi de yerine geldi koynumdan ayrılmıyor

Tgckrks

Umarım daha da iyi olur. gözüm hep onda bı saniye yanından ayrılmıyorum.

PolatARS

Geçmiş olsun. Öncelikle bu tür hastalıklar çok ciddiye alınmalıdır. Veterinere kesinlikle güveneniz gerekir. Bunun dışında tavsiye ettiği mamaları kullanın. Ulaşamıyorsanız Sanabelle Urunary mamasını da kullanabilirsiniz. Çocuğun idrar ve mesane yollarındaki baskıyı epey azaltacaktır. Tedavisi de iyi geçmişse eski sağlığına kavuşur. Bu hastalığı 1 kere dahi olsa yaşayan dostunuza, ömrü boyunca Sanabelle Urunary mama yedirmenizi tavsiye ederim.

Trifane

Çocuğun durumu nasıl acaba?

Trifane

Cocuk nqsil oldu ?

Tgckrks

İlk 3-4 gün mama hiçbir şekilde yemek istemedi su da öyle zorla zorla verdim sonra o yatarken elimle yanına su kasesini getirmeye basladm elimde kaseyi tutarken içmeye başladı. Aldığım yaş mamayı da yemiyordu Felix marka yaş mama aldm bir ihtimal yese yeter dedim onu görünce öyle güzel yedi karnı doydu ki ondan sonra hills c/d mamayı da yemeye başladı şuan su da çok güzel içiyor mama da yiyor çok şükür.

Cook

Kuru mamada da yaş mamada da urinary harici bir şey yedirmeyin.Hills c/d nin yaş maması da var.Yaş mamaya 2 3 cc kızılcık suyu katıp verebilirsiniz,c vitamini tablet almışsınız,biz sistit süreci boyunca redoks c kullandık,çişinin az olduğunu fark ettiğim günlerde 1 cc içirirdim.Hiç antibiyotik tedavisi denenmediyse bi 4 5 günlük synulox işe yarabilir.Bunlarla beraber en az 2 haftalık urinovet kullanımı,3 şişe kotervini de bitirirseniz problemleriniz tamamıyla biter diye düşünüyorum.Biz 2 ay uğraştık sistitle,sadece 1 kere sonda atıldı,onda da mesane antibiyotikle yıkanıp geri çıkarıldı,bu süreçte sıvı tüketimini arttırmak için ili üç günde bir serum almak zorunda kalmıştı maalesef.Fakat anlattıklarımı uygulayarak böbrek değerlerine yansıtmadan,hiçbir zaman tam tıkanıklık yaşamadan atlatabildik.

Tgckrks

Bizde 3gun serum kullandk 5 gün synulox antibiyotik kullandık. 1 şişe kotervin kullandık kendim gidip almalı mıyım ek olarak. Şuan hillsin kuru mamasını güzel yiyor ama işte dedigim gbi çise gittiğinde uzun kalıyor önerilerinizi uygulayacağım.