Kedim Yine İdrarını Yapamıyor Ne Yapmalıyım??

Tgckrks

3 gün önce sondası çıkarıldı Mesanesinde tıkanıklık vardı. şuan yine 2 kez tuvalete girdi çıktı yapamamış ne yapmalıyım. Hills c/ d mama verdi veteriner ondan hariç takviye birşey vermedi. Kullanabileceğim bu süreci yaşayan önerisi olan var mı lütfen çok üzgünüm .

27 CEVAP

Palyaco

İdrar yolları için kesin çözüm aktardan kizilcik alın bir press makinesinde 1 bardak sıcak su 1 yemek kaşığı kizilcik ekleyin 20 dakika bekleyin sonra süzün bir küçük kavanoza koyun her hafta 2 yasmamasina 1 çay kasigi ekleyin 1 yasmamaya suan sizinki ileri olduğu için 2 günde 1 yapın dediğimi cok geçmiş olsun

NorthNight

Mesanesinde şişlik varmı? Elinizle bi kontrol edin eğer şişlik varsa tekrar sonda gerekir. Yoksada o bölgeye biraz masaj yapın gözlemleyin hala yapamıyorsa veterinere gitmenizde fayda olacaktır. İdrar yolları sağlığı için vitamin destekleri oluyor veterinere danışarak birini tercih edebilirsiniz.
Önemli olan tıkanıklık nedenini bulup ona yönelik önlem almanız.

Lavinia17

veterinere gitmeniz lazım geçmiş olsun

Lavinia17

benim kedime de sonda takılmıştı kızıcık içeren yaş mama ve üriner tablet kullanmıştık.
klinikte kaldığı sürece c vitamini ve antibiyotik yapılmıştı

gece18

Vetolar tabi gerek yok derler :) e iyilesirse nerden para kazanacaklar? Kendiniz söylüyorsunuz mamayı düzgün yemiyor diye. @palyaco arkadasın dedigini uygulayın. Cünkü ben diger kedime bu şurubu içirirdim saglık açısından. Bi kere bu durumu yasadıgını görmedim. Ben özel yaptırıyorum dogal.

Trifane

C witamini vermedi mi? Burda en önemli konu idrar sorunlarında C vitamini desteği. Birde nuksettiyse tıkanıklık şimdi tekrar sonda gerekecektir. Elinizden geldiğince şu icirin. Bu idrar yolları tıkanıklığı berbat bisey. C vitamini sadece genel destekten ziyade idrar yollarına bağlı bobrek sorunları olusmasjn diyedir... Biz Bytrilde kullanmistik. Bizi mutlaka haberdar edin. Cok geçmiş olsun. Yaşamış biri olarak inanın üzgünüm.

Trifane

Gerek yok diye bir durum yok. Yani anlamadım niye böyle söylediklerini. Cunku bizim yaşadığımız aynı şeyleri yasiyorsunuz. Su tüketimi kesinlikle önemli. Bio urinamjn bizde hala mevcut. Fakat bizde yetersiz kaldı. O sebeple veterinerimiz değiştirip daha yüksek oranlı C vitamini içerikli başka bir tablet vermişti. Bir urinamin fotosunu ekliyorum buraya. Evde olsam C vitaminin fotoğrafını da ekledim. Ama akşam onu da eklerim. Su var eğer vitamin takviyesini enjeksiyonla veriyorsa ona bisey diyemem. Bizde yetersiz kalınca bir urinamjn sabah aksam vitamin ve antibiyotik enjeksiyonla yapılmıştı. 3 günde serum vermişti. Tekrar nuksedince çok çok farklı yerlere gitti.

Trifane

Birde biz farmina Struvite mama kullanmistik. Direkt onu almıştık. Hem tuy kurmasına yardımcı olmuştu hem de idrar yollarını epey rahatlatmisti.

Anonymus985465

Sonaktan sahiplendiğim yavrucakta idrar yollarında kronik kristalleşme oluyor ve sabah veterinere yetiştirene kadar çok acı çekiyordu. Sadece diyet mama veriyordum. Erkekti ve bugünkü aklımla veterinerin tavsiyesini dinleyip ameliyat ettirirdim.

Tgckrks

Şuan veteriner bir tane hap ve kotervin verdi yarına kadar geçip geçmediğine bakılacak

Tgckrks

Kızılcık içeren vitamin tabletlerden alayım mı demiştim 2 ayrı veterinerime gerek yok demislerdi. Ben şuan almalı mıyım çünkü mamayı düzenli yemiyor mamada var zaten ona iyi gelecek olan herşey dediler ama mamayı düzgün yemiyor ki

Tgckrks

@Trifane 2 ayrı veterinere petlebide okuduğum yorumlardan yola çıkarak sordum usteledim c vitamini kullanayım ddm parasnda da değilim almak istedim . Yok gerek yok mamada var dediler . Hatta su içmiyor dedim ikisine de elbet içer dediler ben sizin yorumlarnza bakarak şırınga ile zorla verdim su. Bio urinamin nasıldır alsam mı

Zehratrn

İlk önce sonda en fazla 3 ya da 5 gün takılı kalmalı diğer türlü üretra da kalınlığa yol açar. Sonda takılıyken serum takvisiyle idrar volümü arttırılır buna ek işte hekimin uyguladığı ilaçlar ve kotervinle kesinlikle askorbik asit kullanmalı. Çok detaylı tedaviler gerektiren bir durum idrar örneği alınıp hangi taşlar oluşmuş ona göre mama verilmeli bir sağlık teknikeri olarak söylüyorum eğer tıkanıklık varsa ileri derece toksikasyona kadar gidebilir ted. Şart

Zehratrn

Mama dışında asla birşey vermeyin. Zoovitalin üriner sistemle ilgili bi ilacı vardı tablet şeklinde internette varsa onu temin edebilirsiniz

Tgckrks

Sonda takılırken yapıldı c vitamini birdaha yapılmadı . Yaşadığım şehirde veterinerlerde aradığımı bulmak da çok güç doğrusu. Kotervin sordum yok diyorlar merkezdeyim üstelik. Vitamini fln da internetten temin etsem . Ya da eczaneden c vitamini alsam olur mu acaba