Kedim Gerçekten Kısırlaştırıldımı?

Efekilic

Öncelikle merhaba kedimi yaklaşık 3-4
ay önce kısırlaştırılma işlemi için belediye veterinerine götürdük, kedim erkek ama kedimi gerçekten kısırlaştırıldımı bilmiyorum bazen gidip battaniyeleri ısırıyor gerçekten kısırlaştırıldımı nasıl anlarım?

2 CEVAP

aslihan_e

Ponponlarını alıyorlar, arkasına bakın çok küçükse nohut kadar falan kısırdır ama içi dolgun en az bilye kadarsa kısır değildir. Parça falan kalırsa da kızgınlığa girer diye biliyorum. Battaniyeleri ısırabilir, belki oyundur, ısırırken pipisini de çıkarıyor mu bakın. Erkek kedi kızgın olduğunda aşırı bağırıyor genelde, ordan da anlaşılıyor. Miyav değil de bauvv bauv diyorlar. Kısırlaştırılsa bile kızgınlık belirtisi göstermeye devam edebilir özellikle geç kısırlaştırıldıysa. İşlem çok başarılı değilse de belirti gösterebilir.

Efekilic

Çok teşekkür ederim dediklerinize bakacağım tekrardan güncellerim 😊