Ne Yapmalıyım?

senabestas

Kedim 4. ayına girecek ve son bir hafta kadardır çok fazla hareketlenmeye başladı normalde uyuduğu saatlerde artık uyumuyor sürekli koşuşturuyor. Önceden düzenli uyuyan kedim artık düzensiz bir şekilde az uyuyor bu konuda ne yapmalıyım? Bunun haricinde fazlasıyla ısırmaya başladı önceden hayır diye uyarılarımıza rağmen ısırmaması gerektiğini anlamadı ve aylar geçtikten sonra daha sık daha can acıtıcı olmaya başladı. Ailemle birlikte kalıyorum ve ben okula ya da bir yere gittiğimde hiç yalnız kalmıyor ve sürekli başında onunla ilgilenecek, oyun oynayacak birileri var. Bi derdi bi sıkıntısı mı var yoksa bir dönemden mi geçiyor? İlk hayvan sahiplenişim ve çok araştırmama rağmen hala bazı konularda bocalıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

5 CEVAP

Yampirik

  1. aylık tam oyun oynamayıp kudurma vakti. Bence bu davranışları normal. Yanındayken oyun oynayın diğer zamanlarda oyuncak bırakın onlarla oynasın :)

senabestas

4 aylıkken mi çok oyun oynamalık zamanı oluyor? Anlamadım 1. mi yazdınız?

senabestas

Bir de az uyuması onu etkiler mi? Hastalanır mı ya da

Gençlik periyoduna girmiştir avcılık içgüdüsel geliştirmeye çalışıyordur dişleme normal benim kedim hala ısırıyor yanlış oyun oynamadan kaynaklanıyor

senabestas

dişlemesini engellememin bir yolu var mı peki?