İdrar Yolları Enfeksiyonu

oykuyildiz

Merhaba arkadaşlar kedime yeni kum kabı aldım 2 gün önce ve temiz kum dökerek ona geçtim direkt . İlk gün içine sık sık girdi . Ama tuvaletini yapıyormuş gibi yapıyor dalar kontrol ettiğimde içinde bişey yoktu . Bugünde aynı şekild egözlemledim sistit olabilir mi yoksA kum kabı yeni diye mi yapıyor sizce

8 CEVAP

Tgckrks

Sistit olabilir ama bende sistit diye düşünüp ilaç kullandım 1 ay boşuna beklemisim . Aynı şeyleri benim kedim de yapıyordu. Malesef ki bir gün hiç yapamadı sabahı zor ettik veteriner mesanesinde çok sayıda taş olduğunu ve şuan tıkalı olduğunu soyledi . Çok zor açıldı 5 gün sonda takılı kaldı hala iyilesmis sayılmaz. Hills c/d mama kullanacakms artk uriner mama harici mama kullanmak ve çeşme suyu içmek yasaklandı.

Tgckrks

Bnce hemen veterinere gidin ilerledikçe tedavi daha da zorlaşıyor ameliyata kadar yolu var bana ilk ameliyat dediler ama çok şükür başka veteriner acabildi . Umarım taş degildir bu ara kedilerde mesanede taş çok yayginmş

Palyaco

Veterinere goturun birde kristallesme için kizilcik en iyi ilacı aktardan kizilcik alıp bir press de 1 bardak sıcak su 1 yemek kaşığı kizilcik ekleyin 20 dakika bekleyip süzün sonra kavanoza koyun ilk 1 hafta hergun yasmamasina 1 çay kasigi ekleyin 2 hafta 3 düşürün 3 hafta 2 düşürün

Trifane

Idrar tıkanıklığı yaşıyor. Tas olabilir. Kristallesme olabilir. Sistitte olabilir. Veterinerinuz bunu röntgen ve alt muayene ile anlayabilir. Mesane dolu ise boşaltım için sonda takması gerekecektir. Öncelikle kas gevşetici yapıyorlar kendi kendine idrar çıkışını sağlayabilmek adına. Çocuk yapamazsa sonda takılıyor. Mama olarakta uriner bir mamaya yonlendiriliyorsunuz. Basit gibi görünen ama çabuk hareket etmezseniz saçma yerlere gidebilecek bir sorun bu. Bence hemen vete goturun. Hiç beklemeyin.

oykuyildiz

Teşekkür ederim yarın gidiyoruz

oykuyildiz

Kızılcık okumuştum onu da yarın alıcam teşekkür ederim 🙏🏽

bernac

Biz dönem dönem çektik önce kanlı başlıyor sonra tamamen yapamıyor damla damla ilk seferlerde tamamen yapamadı sonda takıldı kristaller kum görüldü sanırım tam pipi ucuna kadar gelmiş atamamış geç kalsak kandaki üre yükselmesinden Allah korusun benim kedim çok üşengeç hareketsiz bir kedi bazen özellikle kumuna götürüp çişini yapmasını sağlıyorum çisini tutuyor uzun süre gibi şimdi çok şükür iyi dediğim gün başkıyor gerçi… sürekli kullanacağı takviyeleri var maması özel kullanıyorduk şimdi kısıra döndük miktarı azalttık yalnız en önemlisi nd yediği dönem çok yaşadık idral sorunu sanırım onun oranları birikme yaptı royalde sorun yaşamıyorum..Vet gidin ilerleyince işler büyüyor geçmiş olsun

bernac

Biz dönem dönem çektik önce kanlı başlıyor sonra tamamen yapamıyor damla damla ilk seferlerde tamamen yapamadı sonda takıldı kristaller kum görüldü sanırım tam pipi ucuna kadar gelmiş atamamış geç kalsak kandaki üre yükselmesinden Allah korusun benim kedim çok üşengeç hareketsiz bir kedi bazen özellikle kumuna götürüp çişini yapmasını sağlıyorum çisini tutuyor uzun süre gibi şimdi çok şükür iyi dediğim gün başkıyor gerçi… sürekli kullanacağı takviyeleri var maması özel kullanıyorduk şimdi kısıra döndük miktarı azalttık yalnız en önemlisi nd yediği dönem çok yaşadık idral sorunu sanırım onun oranları birikme yaptı royalde sorun yaşamıyorum..Vet gidin ilerleyince işler büyüyor geçmiş olsun