Daha Önce Kedisi Kimyasal Bir Şey Yemiş Olan Var Mı? (Deterjan, Çamaşır Suyu Gibi Gibi)

UmmSukufe

Ve varsa ne yapıldı? Tahlil sonuçlarında **fosfor ve kalsiyum **değerleri nasıl çıktı?

2 CEVAP

Trifane

Supheleniyorsaniz yahut yedi temas ettiyse creatinden tutun fosfor vs hepsine bakılır. Tabi burda çocuğun durumuda önemli. Direk serum ve öncelikle böbreklerin zarar girmesi engellenmeye çalışılır. Size değerleri yazamam. Fakat bu tarz kimyasal temaslarda kedilerde cok çabuk bobrek hastalıkları gelişebilir. Zehirlenme kaynaklı solunum ve karacigerdir.

FA

İlk kedim kızgınlığa girdiğinde anlamamıştım ve veterinere götürdüğümde deterjan zehirlenmesi diyip hiçbir tetkik yapmadan Atropin vurmuşlardı.Acayip cahildim.Zehirlenmeler birkaç saat içerisinde negatif etkilerini gösterir ve ölüme neden olabilir.