Sokaktan 2. Kediyi Sahiplenmek

Sokakta baktığım kedilerden bir tanesi evi çok istiyor her gün kapıda miyavlıyor. Bu soğuk günlerde onu eve almak istiyorum temelli olarak. Direkt olarak eve alsam evde kedime hastalık bulaştırır mı acaba? Gözlemlerime göre bir hastalığı yok. Veterinere götürün diyeceksiniz büyük ihtimalle ama öğrenci olduğum için şuanlık veterinere götürecek bütçem yok. Ama evde iç parazit hapı var ondan verebilirim. Sizce bir sorun olur mu? Havalar soğumuşken dışarıda kalmasını istemem.

7 CEVAP

Palyaco

Ic parazit hapı varsa sorun olmaz dis parazit damlasida varsa elinizde cok iyi olur

Willy-Wonka

İç paraziti verin dış parazit de yapın mutlaka ve bir süre karantinaya alın bence onuu 1-2 gün kadar. Sonra tanıştırırsınız bebişleri :’)

Warriorsans

Şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Kediyi evdeki kedinizle temas etmeyecek şekilde farklı bir odada 15 gün kadar tutup bu süreçte bir kedi pire tarağı edinip (8 TL gibi bir şeydi) her gün pire çıkma durumuna göre en az 1 kes tararsınız. İç parazit hapını da verirsiniz. 15 gün de karantina süreci olacağı için hastalık durumunu da gözlemlemiş olursunuz. Kediyi sahiplenerek çok çok güzel bir şey yapmış oluyorsunuz 💞

Maalesef dış parazit damlası yok. Ama veterinerimizde satılıyorsa alıyım. Teşekkürler cevabınız için🌸

Tamamdır 1-2 gün ayrı tutayım parazitler varsa dökülsünler. Teşekkürler cevabınız için😊🌸

bellaarthi

petshopta da var dış parazit damlası

aslihan_e

Hastalık kapmadan bir an önce alın. Tebrik ediyorum sizi çok güzel bir düşünce.